ČLÁNKY Z UTKÁNÍ

FK Neratovice-Byškovice U17 – FK Litvínov U17                  2:1p (0:1)

Branky : V.Šťovíček

Sestava : Džurynskyj – Pospíšil (71´Urban), Atovmian, Plaček, Makovský, Ciolek, Jašurek, Strniště (41´ Obročník), Sklenář, V.Šťovíček (68´Brdlík), Astaloš

V dalším utkání jsme přivítali opět tým z horních pater tabulky Litvínovský FK. Náš tým čekala další těžká prověrka. V utkání jsme chtěli udržet nastavený standard ze zápasu v Ústí, snažit se hrát už od brankáře konstruktivně a pokud možno, vše řešit v rychlosti. Bohužel jsme byli v některých momentech zbrklí a hodně kazili už při rozehrávce od stoperů. Tím se hosté dostávali do nebezpečných brejků a jen díky skvělým zásahům Andyho, jsme drželi nerozhodný stav. Nakonec jsme přeci jen v prvním poločase inkasovali. Propadli jsme uprostřed hřiště, z čehož nás hosté přečíslili a i po zásluze potrestali 0:1. Po obdržené brance byl viděn stejný scénář, hosté čekali na naší chybu a pokut přišla, snažili se jí rychlím kontrem využít. Z naší strany bylo vidět velké úsilí s výsledkem něco udělat, to se nám ale do konce poločasu nepovedlo.

Do druhého poločasu už nenastoupil hodně nevýrazný Strny a místo něho nastoupil rychlík z U15 Stave. Hned po zahájení jsme začali hostující tým přehrávat a pomalu si vytvářet brankové příležitosti. V 52. minutě jsme se přeci jen dočkali zaslouženého vyrovnání. Po krásné akci přes křídlo a parádnímu centru vyrovnal hlavou Šťovajs 1:1. Dál jsme se tlačili do Litvínovské branky, ale tížený gol ne a ne přijít. Asi největší příležitost měl Páťa, který po dalším parádním centru netrefil hlavou prázdnou branku. Utkání tak dospělo do rozstřelu. V něm potvrdil svou formu Andy a i díky našim přesný střelcům jsme si připsali další dva body.

Trenér : První poločas byl z naší strany nemastný neslaný, sice jsme se snažili vše řešit konstruktivně, ale bohužel jsme naráželi na naší nekvalitu v přesnosti a prudkosti přihrávek. Tím jsme dostávali hostující tým na koně. Velkým zklamáním pak pro mě byl výkon některých hráčů. Naštěstí jsme ve druhém poločase výrazně přidali a soupeře dokázali přehrávat a zaslouženě i vyrovnat. Celkově musím kluky za naší krátkou misi pochválit, v tréninku jeli na 100%, vše co jsme si za 14dní ukázali se v utkání snažili plnit.

FK Ústí nad Labem – FK Neratovice-Byškovice      1:3 (0:2)

Branky : Jašurek 2x, Astaloš

Sestava : Džurynskyj – Pospíšil, Plaček,Janatka, Makovský, Ciolek, Jašurek (75´Atovmian), Strniště, Sklenář, V.Šťovíček (77´Urban) , Astaloš (67´Brdlík)

V 9. utkání dorostenecké divize jsme zavítali k aktuálně druhému týmu tabulky do Ústí. Po nepovedeném minulém utkání, další těžký úkol jakkoliv bodovat. Do utkání jsme vstoupili nervozně a uchylovali jsme se zbytečně k nakopávaným míčům. Postupem času jsme se čím dál více osmělovali a nakonec i po pěkné akci otevřeli skore utkání. Kdy se po centru od lajny dostal na penaltu osamocený Urby a umístěnou střelou překonal domácího brankáře. Za 7. minut mohlo být ale vyrovnáno, když se na našeho brankáře řítil domácí hráč, naštěstí pro naše barvy nedokázal Andyho překonat. V 35 minutě jsme se opět radovali my. Dlouhý míč propadl mezi domácími stopery a na Astyho už zbyla jen varianta jak dostat míč do domácí branky. Nakonec se rozhodl pro ideální řešení, přehodit vybíhajícího brankáře 0:2

Ve druhém poločase začali domácí aktivně a v některých momentech nás donutili hrát hodně destruktivně. Z tlaku domácích nám paradoxně pomohla chyba Ústecké obrany a červená karta pro domácího hráče. Po tomto momentu jsme začali konečně hrát i my a podařilo se nám vytvořit si i několik ložených šancí. Ujmula se až střela z poza vápna, kterou na domácí svatyni vypustil Urby a připsal si tak dnes svou druhou branku 0:3. Nakonec se branky dočkal i domácí tým, který nás nachytal při standardní situaci, kdy jsme vůbec nezachytili dorážejícího hráče 1:3.

Trenér : po šíleném utkání s Mostem, jsme měli velkou obavu abychom nedostali v Ústí další ránu. Naštěstí po domácím utkání si kluci uvědomili, jaká cesta vede z tohoto marastu. Je to jen dřina, dřina a zase jen dřina. Už v týdnu na trénincích bylo vidět, že je tým dobře nabuzený a vše co jsme chtěli, jsme na 100% zvládli ve velkém nasazení. Co se týče utkání, mrzí mě jen velká nervozita některých hráčů. Musím podotknout úplně zbytečná. Fotbalisti jsou všichni výborní, jen je potřeba tomu dát určitá pravidla a určit si směr, kterým chceme jít. Určitě není koncepce mládeže v Neratovicích postavená na nakopávaných balonech někam do vápna, ale je postavená na výchově kreativních hráčů tudíž maximálním důrazu hrát po zemi. Nyní se pokusíme navázat na výkon z Ústí a konečně si připsat na domácí půdě nějaký ten bodík abychom se co nejrychleji přiblížili středu tabulky.

FK Neratovice-Byškovice – Baník Most    0:7 (0:3)

Branky –

Sestava : Džurynskyj – Pospíšil (41´Atovmian) Plaček (71´Brdlík),Janatka, Makovský, Ciolek, Jašurek , Strniště, Sklenář, V.Šťovíček (66´Urban) , Astaloš