ČLÁNKY Z UTKÁNÍ :

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – SK Roudnice U15 0:1 (0:1)

Branky : -

Sestava : Karásek – Pomykáček (11´ Keller), Obročník, Kuliš, Jindřich, Nerger, Odvárka (47´ Banga), Weiss, Čechtický, Oplt, Malák (36´ Kárník)

Ve druhém kole jsme na domácím hřišti přivítali tým SK Roudnice, který v úvodním kole prohrál na domácí půdě s Ústím vysoko 5:0. Náš tým chtěl navázat na výkon z Litoměřit, kdy jsme domácím nasázeli deset branek.

Úvodní patnáctiminutovka patřila jednoznačně Roudnici, která nás zatlačila na vlastní polovinu a kvalitní hrou naše hráče přehrávala ve všech směrech. Z úvodního tlaku vyústil jediný gol utkání, který jsme si nešťastně tečnuli do vlastní branky. Po vedoucí brance hosté ustoupili z vysokého nasazení a naopak náš tým začal hru vyrovnávat. Bohužel jsme si připravili pouze pár pološancí, které jsme nedotáhli k vyrovnávající brance.

Ve druhém poločase po přeskupení řad jsme začali konečně hrát a hostující tým ve středu hřiště přehrávat. Opět jsme ale naráželi na pevnou obranu hostujícího celku. Naopak po jednom brejku mohli hosté udeřit podruhé, naštěstí náš brankář roudnického hráče vychytal a udržel tak naději na zkorigování výsledku. To se nám bohužel do konce utkání nepovedlo a tak jsme odešli z prvního domácího utkání s prázdnou.

Trenér : Musím se přiznat, že po 15minutách jsem viděl naše šance na úspěch hodně černě. Roudnice chtěla odčinit domácí porážku a úvod jí vyšel parádně. Bohužel jsme nastoupili zcela nekoncentrovaně a na výkonu to bylo hned znát. Probudili jsme se až po obdržené brance. Dnes to ale bylo dopředu hodně špatné. Sice jsme ve druhém poločase měli více ze hry ale špatným řešením v před finální a finální fázi jsme neměli šanci na úspěch. Máme neustále na čem pracovat.

FK Litoměřicko U15 – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15                   0:10 (0:4)

Branky : Odvárka 3, Keller 3, Oplt 2, Nerger, Nejezchleba

Sestava : Karásek – Pomykáček (63´Skala), Obročník, Kuliš, Dvořák, Nerger, Odvárka (61´Bušínský), Weiss, Čechtický (52´Nejezchleba), Oplt, Douša (36´Keller)

Tolik očekávaný úvodní zápas nové sezony v druhé nejvyšší žákovské soutěži máme úspěšně za sebou. I když jsme do Litoměřic odjeli v nekompletní sestavě, kdy nám chybělo 6 kluků, tak jsme utkání zvládli jak herně tak i výsledkově. Od úvodního hvizdu se hrálo prakticky na jednu branku, domácí hráli v hlubokém bloku a čekali pouze na rychlé protiútoky. Ty se nám dařilo koncentrovanou hrou obránců včas zachytávat a tak nejvážnější šance domácích přišla na konci prvního poločasu v podobě nastřelené tyče naší branky, nutno podotknout že už za stavu 0:4.

Jako první branku vstřelil Filip Odvárka už v 15min, kdy nadvakrát překonal domácího brankáře. Na druhou branku jsme čekali do 30 minuty, kdy se ve vápně prosadil Filip Nerger, za další dvě minuty přidal Filip Odvárka svou druhou branku, tentokrát hlavou a za další dvě minuty „angličanem“ uzavřel účet prvního poločasu svou premiérovou brankou v našem dresu Tomáš Oplt.

Ve druhém poločase jsme se pozvolna rozjížděli ale i tak jsme na hřišti stále dominovali. Na 0:5 navýšil skore po úniku David Keller a na 6:0 přidal svou třetí branku v utkání Filip Odvárka po famozní individuální akci. Následně dovršil svůj hattrick dvěma zásahy i David Keller, na 0:9 přidal branku Filip Nejezchleba a učet utkání uzavřel svou druhou brankou v utkání Tomáš Oplt. Z Litoměřic si tak odvážíme důležité 3 body. Nyní nás ale bude čekat v dalším utkání výrazně kvalitnější tým SK Roudnice. Na soupeře s kterým se potkáváme během přípravných utkání, se musíme důkladně připravit a pokusit se i v druhém utkání bodovat.

Trenér : Ke vší úctě k domácím musím říci, že dnes nás vůbec neprověřili a budou to mít v soutěži hodně těžké. Co se týče našeho výkonu, tak nás může těšit fotbalovost, s kterou jsme se presentovali. Samozřejmě máme neustále na čem pracovat, protože ne vše bylo ideální. Doufám, že si po tomto utkání nebudeme myslet, že vše zvládneme v suchém tričku. Nyní nás čeká dost těžký soupeř a pokud jen něco podceníme, dokáže nás hned potrestat. Konkurence v týmu čím dál tím víc roste, v týdnu se už zapojí marodi, kluci co byli na dovolené a doufám, že dotáhneme všechny přestupy. Tím by jsme měli mít v týmu 20 kluků. Kdo chce hrát, musí neustále na 100% pracovat.