ČLÁNKY Z UTKÁNÍ :

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 - FK Kolín U15    4:4   (2:2)

Branky : Sklenář 2x, Ježek 2x

Sestava : Džurinskij - Urban (58´ Pomykáček), Plaček, Atovmian,Pospíšil, Jašurek, Brdlík (55´ Dvořák), Nerger, Sklenář, Obročník, Ježek

 

 

TJ Kunice U15 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15  0:11 (0:6)

Branky : Sklenář 6x, Ježek 2x, Urban, jašurek, Ciolek

Sestava : Džurinskij (36´ Votruba) - Pospíšil (45´ Jindřich), Atovmian, Plaček, Urban (52´ Pomykáček), Jašurek, Obročník (57´Bušínský), Nerger (61´ Nejezchleba), Ciolek, Ježek (54´ Brdlík), Sklenář

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 - FK Říčany U15    4:1   (1:0)

Branky : Sklenář 2x, Nerger

Sestava : Džurinskij - Pospíšil (51´ Pomykáček), Plaček, Atovmian, Jašurek,Jindřich (47´ Odvárka), Brdlík (45´ Dvořák), Ciolek, Nerger (56´ Urban), Sklenář, Obročník (58´ Nejezchleba)

 

 

FC Mělník U15 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15             2:5         (1:1)

Branky : Obročník 2x, Ježek, Sklenář, Ciolek

Sestava : Džurinskij - Pospíšil, Plaček, Atovmian, Jašurek,Jindřich (35´ Brdlík), Ciolek, Nerger (58´Pomykáček), Ježek, Sklenář (68´Weiss), Obročník (65´ Odvárka)

 

V předehrávce 29.kola nás čekalo okresní derby na hřišti FC Mělník. Měli jsme co napravovat z minulého vzájemného utkání, vekterém nám nervozita výrazně svázala nohy.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a 20minut jsme domácí tým svou aktivitou přehrávali. Podařilo se nám už v 7 minutě vstřelit i branku ale opět bohužel další velké šance jsme zahazovali. Ve 23 minutě se najednou vše otočilo po nešťastné penaltě, kdy náš kapitán smolně zahrál rukou v našem vápně. Domácí s přehledem penaltu proměnili a tím z nich spadla veškerá nervozita. Do konce poločasu jsme mohli děkovat tam někam nahoru a dnes konečně i výbornému Andymu v brance, že jsme neobdrželi další branku. Příčina všeho toho zmaru byla v tom, že jsme přestali dohrávat osobní souboje, vše řešili komplikovaně a domácí nás výrazně začali přehrávat ve středu hřiště.

Po nadějném vstupu do druhého poločasu pro nás přišla další sprcha, když jsme nezachytili míč směřovaný za naší obranu a domácí tak strhli vedení na svou stranu. Tak jako už několikrát jsme začali hrát, až když nám teklo do bot. Za 2.minuty vyrovnal Štefan dorážkou z malého vápna a za dalších 7.minut tentýž hráč nasměřoval tvrdou střelu z hranice vápna přímo k tyčce domácího brankáře. O další 4.nimuty jsme utkání definitivně rozhodli čtvrtou brankou, kterou vstřelil Skleny. V závěru jsme vstřelili už v 10, jelikož se hloupě nechal vyloučit Jéža, pátou branku po pěkné akci kterou zakončil Zdíša do prázdné branky. Zasloužená výhra v super atmosféře s kvalitním týmem.

 

Trenér : To že máme po fotbalové stránce kvalitní tým, tak o tom se už nemusíme bavit. Před dnešním utkáním záleželo na tom, jak to vše zvládneme po psychické stránce. Přece jen derby je derby, každý se chce ukázat, všichni něco očekávají, nikdo nikoho nechce zklamat. To vše pak neskutečně zatěžuje psychiku hráčů. Poslední dobou se na toto téma hodně bavíme, protože psychika velkou měrou ovlivňuje výkon hráčů a u našeho týmu to platí dvojnásob. Proto jsem rád, že kluci, kteří mají s psychickým nastavením před utkáním problém, odehráli dnešní zápas ve velkém stylu. Už jsme opravdu kousek od našeho cíle :)

Závěrem patří uznání i soupeři, který má ve svých řadách opravdu kvalitní kluky.


 

 

AFK Pečky U15 – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15         0:4 (0:2)

branky : Sklenář, Nerger, Weiss, Obročník

sestava : Džurinskij – Pospíšil, Atovmian, Plaček, Jašurek, Nerger, Weiss (46´Pomykáček), Jindřich (53´Havlíček), Ciolek, Sklenář, Obročník

trenér : v dnešním utkání jsme si opět dokázali, že i když nenastoupí momentálně náš nejlepší střelec, tak to na hře týmu není vůbec znát. Tím se ukazuje kvalita našeho širokého kádru. Opět a rád musím chválit, i když bůh ví jak by se utkání odehrávalo, kdyby domácí využili svou velkou šanci, kterou Andy famozně vychytal. Na kdyby se ale nehraje a tak jsme udeřili zaslouženě my, vyzdvihnul bych hlavně druhou branku kdy skvělou práci Sklenyho, parádně zakončil Weissik. Ve druhém poločase domácí ve velkém horku odpadli a na hřišti hrál prakticky pouze náš tým. Mrzet nás můžou snad jen některé šance, které volali po brance. 

Nyní máme v úterý dobrovolný trénink, tak sám jsem zvědav v kolika lidech se sejdeme :) No a ve středu nás čeká předehrávka s naším rivalem z Mělníka.  Tímto bych chtěl opět poprosit všechny rodiče, aby nás přijeli podpořit a vytvořili klukům opět famozní kulisu.

 

 

Tatran Rakovník U15 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15           1:1 (0:0)

branky : Sklenář

sestava : Džurinskij – Pospíšil, Plaček, Atovmian, Jašurek, Nerger, Jindřich, Ciolek , Ježek, Sklenář, Obročník (48´Brdlík, 60´ Weiss)

trenér : Druhé utkání ve druhém dni. Bohužel jsme se nedokázali poprat s únavou a proto jsme utkání výsledkově nezvládli. O všem rozhodla první část zápasu, kdy jsme nedali ani jednu branku z 5 super šancí. V druhém poločase vše vyvrcholilo obdrženou brankou, kterou ještě nyní vydýchávám.  To jak jsme zachrápali při rohu soupeře je až trestuhodné. Paradoxně jsme přidali opět, až když jsme prohrávali a zaslouženě alespoň vyrovnali. I když jsem byl během utkání hodně nespokojen s řešením určitých věcí a hlavně nasazením, hodnotím tyto dvě utkání pozitivně. Bohužel pro kluky, jak se posouváme výkonnostně vzhůru, kladem na ně zákonitě i větší nároky.

info pro rodiče :

Velké poděkování : ještě jednou bych Vám chtěl poděkovat za rychlou pomoc, při dnešním cestování na utkání.

Jedno vysvětlení :  kluci mají určité věci nacvičené (ten kdo chodí na utkání, tak určitě ví o čem nyní mluvím) a pro mě a i pro rozvoj kreativity kluků, je lepší zahrát něco, co cvičíme než střela pod břevno z 20metrů, když je v brance mini brankář.  Proto bych Vás chtěl poprosit o podporu kluků, když se to zrovna nepovede :)

Závěrem : blížíme se pomalu do finiše a strašně mě mrzí, že končí něco, z čeho mám super pocit. Výborná parta kluků, výborný rodiče a opravdu smekám klobouk, jak jsme se všichni naladili na společnou vlnu.  Pojďme si nyní užít závěr soutěže, pojeďte  s námi  v co největším počtu do Peček a hlavně příští středu na Mělník, kde na sebe narazí dva kvalitní týmy a určitě vaše podpora může pomoci k tomu, aby jsme v derby získali vítězství na naší stranu :)

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE  U15 - SK Union Čelákovice U15     6:0 (2:0)

branky : Ježek 2x, Sklenář 2x, Obročník 2x

sestava : Džurinskij – Pospíšil, Plaček, Atovmian, Jašurek (58´Pomykáček), Nerger, Jindřich (60´ Bušínský), Ciolek (55´Nejezchleba), Ježek, Sklenář, Obročník (53´Brdlík)

trenér :  Za předvedený výkon opět maximální pochvala pro všechny hráče. Fotbalovost, krásné akce a především vše v tempu. Tak že super výkon.

 

FK Brandýs-Boleslav U15 – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15     1:2          (1:0)

branky : Ježek 2x

sestava :  Džurinskij – Pomykáček, Plaček, Obročník, Pospíšil, Nerger, Ciolek (58´ Weiss), Jindřich, Brdlík (40´ Urban), Ježek, Sklenář

V dalším utkání na nás čekal tým ze spodní části tabulky FK Brandýs-Bolelsav, kterému jsme chtěli vrátit porážku z podzimní části sezony a hlavně odčinit špatný výkon z posledního domácího utkání.  Do zápasu vstoupil náš tým koncentrovaný a hlavně s velkým nasazením. Hned od začátku jsme domácí uvěznili na jejich polovině z čehož vyplynulo několik zajímavých šancí. Bohužel jsme selhávali v přesnosti střelby. A tak místo výsledku 0:3 udeřili poprvé v utkání domácí. Po nedůrazu ve vápně jsme naservírovali domácím tutovku a jejich první střela na branku skončila hned v naší síti. Kluci po tomto okamžiku přidali na obrátkách a do poločasu si připravili další mega šance. Hlavní palič v této části byl Pláča, který mohl z rohu 2x uklidit míč do domácí branky, ale bohužel v přemíře snahy branku vždy přestřelil. Ve druhém poločase se náš tým tlačil za vyrovnáním a byla jen otázka času, kdy se prosadíme. To se povedlo nakonec 2x Jéžovi. Nejprve z dálky načapal špatně postaveného domácího brankáře a za 3 minuty poté, po krásném centru strhl výhru po důrazu před brankou na naší stranu.

Trenér : Po velké kritice, která se snesla na tým po posledním utkání, jsme opět ukázali, jak kvalitní tým máme, když jede na 100%. Z mé strany maximální pochvala pro všechny hráče a hlavně pro Negiho a Zdíšu, kteří chtěli za každou cenu hrát i když nebyli v dobrém zdravotním stavu. Doufám, že už si všichni uvědomili, že si nemůžeme dovolit hrát na půl plynu. 

I když jsem se skoro nikdy nevyjadřoval k soupeři, tak jsem hrou domácích hodně zklamán. Vše na náhodu, jen nakopávaná, neustále zdržování, polehávání hráčů.... je mi smutno, kam až klesl mládežnický fotbal v tomto klubu od dob Staňků, Homolků a dalších vynikajících trenérů. O to víc mě překvapil článek na stránkách klubu. Asi jsme všichni byli na jiném utkání, bohužel i to k tomu asi patří.

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – Bohemia Poděbrady U15                    2:1 (1:0)

branky : Ježek, Brdlík

sestava : Džurinskij – Jindřich, Obročník, Atovmian, Pospíšil, Nerger, Weiss (47´Pomykáček), Ciolek, Ježek, Brdlík, Sklenář

V předehrávce 32.kola jsme na domácím hřišti přivítali tým z Poděbrad. Během dne vydatně pršelo a tak se utkání přesunulo na naší UMT. Menší hřiště má jedno specifikum a to je časté podstupování osobních soubojů a druhá věc na kterou kluci museli zareagovat, mokrá UMT je o dost rychlejší než suchá. Se všemi těmito informacemi jsme šli do utkání, které jsme chtěli vyhrát . Po úvodním oťukávání  se nám nakonec podařilo otevřít skore už v 11.minutě, krásnou střelou Jéži z hranice vápna. To bylo na delší dobu vše. Opět jsme upadli do podprůměru tak jako v minulých utkáních a asi si mysleli, že bez nasazení nám vítězství spadne samo do klína. Ke konci poločasu jsme si vypracovali dvě brankové příležitosti, které obě skončili na konstrukci branky. Obě tyto šance měl Skleny, jeden z mála, který se neustále snažil něco s utkáním udělat.

Druhý poločas začal o poznání lépe, ale s přibývajícím časem jsme se dostávali opět k šílené alibistické bouchané. Zákonitě musela přijít facka v podání podcenění situace, kterou jsme vyřešili jen za cenu červené karty a z následného trestného kopu hosté vyrovnali.  Po obdržené brance jsme konečně začali hrát a po několika šancích jsme 5min před koncem utkání strhli vítězství na naší stranu.

trenér : těžko se mi hledají slova k tomu jak se poslední dobou presentujeme. Jak už jsem několikrát zdůraznil, vše je o psychickém nastavení našich hráčů. Po Příbrami jsme padli na úplně psychické dno, z kterého jsme se jen maximálním výkonem v utkáních skvěle dostali. To vše jsme podtrhli skvělou hrou ve všech třech utkáních (Beroun, Hořovice, Velim) a co mě nejvíce těšilo, uznáním soupeřů, že máme top tým v soutěži. Bohužel se následně ukázalo, jak se dá taky létat v růžových brýlích na nadýchaném mráčku. Utkání ve Vlašimi byla další mega facka, která nám jasně naznačila, že jak jen trochu polevíme, je náš vybudovaný herní kredit v trapu. V dalších dvou zápasech jsme měli lehčí soupeře a i díky kvalitnímu zakončení obě utkání s přehledem zvládli. Včerejší zápas s Poděbrady mě ale opět vytočil do běla. Ještě dnes nechápu, jak si vůbec můžeme dovolit hrát v tak šíleném tempu, v kterém jsme 50minut hráli. Všichni víme o co hrajeme, a i přesto se někteří po hřišti potulují jak slepé ovce. A už vůbec nechápu a styděl bych se na místě všech hráčů 2002, že kluk 2004 byl opět nejlepším na place a příkladně bojoval,  jak nejlépe mohl.  Všichni musíme pochopit, že tudy naše cesta nevede. Možná pro zamyšlení přidám mé životní krédo –„ bez práce nejsou koláče“ neboli jestli něčeho chcete jak ve fotbale nebo i v osobním životě dosáhnout, musíte neustále na sobě pracovat, protože nikdy nedostanete nic zadarmo.

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – TJ Baník Švermov U15      7:1 (4:0)

Branky Ježek 3, Sklenář 3, Ciolek

Sestava : Džurinskij – Pospíšil (33´ Pomykáček), Plaček (30´ Atovmian), Jašurek, Jindřich, Nerger, Ciolek (54´Brdlík), Weiss (30´ Odvárka), Ježek, Obročník, Sklenář 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – Tatran Sedlčany U15        9:0 (4:0)

Branky : Ježek 2, Ciolek, Nerger, Dvořák, Obročník Weiss, 2x vlastní

Sestava : Džurinskij – Pospíšil, Plaček, Atovmian, Pomykáček (50´ Brdlík), Nerger (53´ Odvárka), Jindřich (59´ Nejezchleba), Ciolek, Obročník (50´ Dvořák), Sklenář, Ježek (56´ Weiss)

 

FC Vlašim U15 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15  3:1 (1:0)

branky : Sklenář

sestava : Džurinskij - Jašurek, Atovmian, Plaček, Pospíšil, Nerger, Jindřich (57´Brdlík), Ciolek, Obročník (42´ Weiss), Ježek (63´Dvořák), Sklenář

trenér : Svou hloupostí, nezodpovědností a pohodlností jsme nechali ve Vlašimi 3body. Nechali jsme 4 utkání stejnou základní sestavu a evidentně to byla chyba. Jediný kdo snesl trochu přísnější měřítko byl náš kapitán. Za nás trenéry hodnotím výkon jako obrovské zklamání.

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE – FC Velim      8:1  (5:0)

branky : Ježek 2x, Sklenář 2x, Obročník, Jašurek, Ciolek, Džurinskij (pen)

sestava : Džurinskij - Jašurek, Atovmian, Plaček, Pospíšil, Nerger (58´Nejezchleba), Jindřich (52´Pomykáček), Ciolek, Obročník (49´Brdlík), Ježek (66´Dvořák), Sklenář

 

Ve třetím domácím utkání, přijela do Neratovic Velim. Soupeř na jaře prohrál pouze jediné utkání doma s vedoucím Kolínem a tak jsme čekali kvalitní utkání. Od úvodu jsme hostující tým zatlačili na jeho polovinu a ve 13. minutě poprvé udeřili z rohového kopu Urbym, za dvě minuty se krásně trefil Jéža ze standardní situace a za další dvě minuty přidal Štefan svou první branku v našem týmu. V 26. minutě přidal Jéža po individuální akci čtvrtou branku a v závěru poločasu uzavřel skore famozní šibenicí Skleny 5:0. Ve druhém poločase hra upadla do průměru a i tak jsme přidali další branky. Nejdříve Skleny přidal druhou branku v zápase a na 7:0 parádně zavěsil Zdíša. Jako poslední dnešní střelec se zapsal Andy z pokutového kopu. V předposlední minutě jsme přišli po odraženém míči o čisté konto, to ale nic nezměnilo na dalším výborném výsledku našeho týmu.

Trenér: Výborný první poločas, který rozhodl toto utkání. Musím opět pochválit všechny hráče s jakým sebevědomím a  nasazením odehráli toto utkání. Stále ale máme na čem pracovat. Určitě musíme zapracovat na zakládání útočných akcí, přenášení těžiště hry a spolupráci určitých skupin hráčů. Nyní nás čeká v prvním bloku jarní části po Příbrami druhý těžký zápas s Vlašimi. I po třech posledních kanonádách nesmíme usnou na vavřínech a doufám, že nikoho nenapadne vyrazit do Vlašimi s pocitem, že vše půjde samo. Ke kvalitní hře a výsledkům vede jen tvrdá práce.


 

FK Hořovicko U15 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15       0:6 (0:4)

Branky : Ježek 4x, Sklenář, Jašurek

Sestava : Džurinskij - Pospíšil, Plaček, Atovmian, Jašurek, Nerger, Jindřich (64´ Odvárka), Ciolek, Obročník (56´Brdlík), Sklenář (67´
Dvořák), Ježek (61´ Pomykáček)

K dohrávce 19.kola jsme zajížděli k silnému soupeři do Hořovic. Ve středu sice nepršelo, ale nastala další komplikace v podobě pozdního příjezdu hlavního rozhodčího z důvodu bouračky na dálnici. Utkání tak začalo s 30 minutovým zpožděním. Do utkání jsme vstoupili tak jako v Berouně a svou aktivitou šli brzo do vedení. Následně jsme přidali po důrazu před brankou druhý gol. Rozhodující moment přišel ve 20. minutě, kdy domácí hráč přešel na hranici vápna přes naše 3 hráče a vyplul osamocen před Andym. Zde Andy ukázal svou sílu v situacích 1:1 a domácího hráče vychytal. Z následné rychlé rozehry jsme šli do brejku a přidali rozhodující třetí branku. Do konce poločasu jsme přidali ještě čtvrtou branku, která padla po parádní akci. V úvodu druhého poločasu jsme se dostali pod výrazný tlak domácích a i když branka vysela ve vzduchu, tak se nám podařilo uhájit čisté konto. Poté se hra vyrovnala a nadobro jsme domácím vzali vítr z plachet pátou a šestou brankou.

Trenér :

Vítězství v Hořovicích si ceníme o něco více než vítězství v Berouně. Výsledek vůbec neodpovídá dění na hřišti. Domácí hráli hodně důrazně a
nenechali nám vůbec nic zadarmo. Byla to vybojovaná výhra na těžkém terénu. Doufám, že nám nasazení, chuť a bojovná nálada vydrží i proti dalším soupeřům. Za nás trenéry maximální spokojenost s pojetím a nasazením. Samozřejmě chybičky se najdou u každého, ale nyní převládají pozitiva. V neděli před námi stojí další výzva, ukázat domácímu publiku opravdovou tvář našeho týmu.


 

 

ČLU Beroun U15 – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15             2:9  (1:3)

branky : Sklenář 3x, Ježek 2x, Jašurek 2x, Keller, Pomykáček

sestava : Džurinskij – Pospíšil (47´Pomykáček), Plaček, Atovmian, Jašurek, Jindřich, Obročník (60´Dvořák) , Ciolek, Ježek (60´Odvárka), Brdlík (42´Keller)

Po výsledkovém propadáku s Příbramí,  jsme jeli na horkou půdu aktuálně třetího týmu tabulky ČLU Beroun.  Hned od začátku utkání  jsme domácí výrazně přehrávali a zaslouženě i šli do vedení. V rozjezdu za vítězstvím nás nezastavila ani vyrovnávací branka po parádním trestňáku domácího hráče. Do půlky jsme udeřili ještě dvakrát a tím uzavřeli skore prvního poločasu na 1:3. Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán když během 8.minut jsme domácím přidali dalších 5 branek. Nakonec si vezeme z Berouna vysokou výhru 2:9

trenér :

Jsem strašně rád, že jsme konečně ukázali naše možnosti. Všichni víme, že máme jeden z nejlepších týmů v soutěži. Jen nás strašně brzdí nervozita a klukům to zbytečně svazuje nohy. V pátek jsme si vše rozebrali  a výsledek se hned dostavil. Konečně jsme měli možnost vidět emoce, nasazení a světe div se i komunikaci přímo na hřišti.  Doufám, že tento standard udržíme i v dalších utkáních, za mě velká pochvala. Pro rodiče jedna prosba ... buďte všichni pozitivní a fanděte, jen tak klukům pomůžete :)

 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE - SK Spartak Příbram              1:3 (0:2)

Džurinskij  - Pospíšil  , Atovmian , Plaček , Jašurek , Jindřich  (58´ Weiss ), Ciolek  , Nerger , Ježek , Sklenář , Obročník

Obehraná písnička, kterou hrajeme každý domácí zápas. I dnes proti Příbrami si v úvodu vypracujeme 3 mega šance, které nedokážeme proměnit.Vrcholem všeho byla hlavně druhá příležitost, kdy netrefíme z malého vápna úplně odkrytou branku a nastřelíme pouze tyč. Už opravdu nevím, z čeho chceme dávat branky. Naopak soupeř promění vše, na co sáhne s velkým přispěním našich bojácných a alibistických obránců. První branka nesmyslná ztráta, druhá branka neuvěřitelný faul ve vápně a penalta pro hosty. Následně křeč, alibismus
bez nasazení a touhy s utkáním ještě něco udělat.

Nerozumím tomu, proč náš tým hraje tak bojácně a ustrašeně. Přitom výsledkově na kluky nikterak netlačíme. Stále deklarujeme, že je pro nás důležitější herní projev před výsledkem. Ale to co předvádíme, tak to už je za hranou normálního chápání. Jsem na stadionu skoro veškerý volný čas a za klub bych dýchal i když z Neratovic nejsem. Naši hráči jsou z převážné části odchovanci klubu a slovo klubismus, prát se za každou cenu za klub, nevzdávat se, jim bohužel nic neříká. Tak že pánové, takto už ne!!!


 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE – SK Polaban Nymburk      3:1 (1:1)

branky : Ježek 2x, Ciolek

sestava : Džurinskij – Pospíšil (48´Jindřich), Atovmian, Plaček, Jašurek,Sklenář, Nerger (68´ Pomykáček), Kárník (53´ Brdlík), Ciolek, Ježek, Obročník (65´ Odvárka)

článek připravujeme

 

FK Kolín U15 – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15                              3:3          (1:2)

branky : Ciolek, Nerger, Plaček

sestava : Džurinskij – Pomykáček (56´Urban), Tichý, Jašurek,  Pospíšil, Sklenář, Kárník (49´Brdlík), Nerger,  Ciolek, Ježek, Plaček

trenér :  v posledním mistrovském utkání podzimní části, jsme narazili na tým exligového Kolína. Pokud jsme hledali celou sezonu měřítko, podle kterého se můžeme měřit, tak to byl právě tým Kolína. Po utkání mohu jen říci ... obstáli jsme a co více, byli jsme v prvním poločase lepším týmem. Soupeře jsme předčili na malém hřišti svou fotbalovostí, čehož si strašně moc ceníme. Vše jsme okořenili krásnou druhou brankou, kdy se několik našich hráčů zapojilo do kombinace na jeden dotek, až míč skončil v domácí brance. Bohužel nám vůbec nevyšel úvod druhého poločasu, kdy jsme přestali hrát kombinačně a míče jen nakopávali. Díky tomu se domácí dostali více do hry a po našich chybách i k otočení výsledku utkání. Naštěstí se nám zaslouženě podařilo vyrovnat po rohu a dorážce Pláči.  

S předvedeným výkonem v dnešním utkání, jsme nadmíru spokojeni. Jen je velká škoda, že nám opět utekly smolně dva body. K soupeři můžu říci jen jediné, že je zaslouženě svou kvalitou na druhém místě tabulky. Doufám, že přes zimu pořádně potrénujeme a následně se co nejrychleji vrátíme do hry o přední pozice, protože svým herním projevem a fotbalovostí tam patříme.

 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 - Tatran Rakovník U15 6:1 (2:0)

Branky : Sklenář 3x, Ježek 2x, Brdlík

Sestava : Džurinskij - Pomykáček, Urban, Plaček, Pospíšil,Nerger, Kárník, Ciolek (50´Nejezchleba), Sklenář (54´Dvořák), Ježek, Brdlík (63´Bezděk)

Trenér : díky nemoci Urbyho a Ady který jel hrát za U17, jsme museli překopat sestavu a vymyslet koho zařadíme na uvolněné posty obou stoperů. Nakonec jsme se rozhodli pro Pláču s Fildou Urbanem, kteří utkání zvládli bez větších problémů. Na uvolněné místo Pláči se posunul Jéža a musím podotknout, že i tento tah nám vyšel.

Zápas se opět odehrával převážně na polovině soupeře a jako ve všech podzimních utkáních, tak i dnes jsme nechali vyniknout soupeřova brankáře. Někdy si myslím, že kdyby soupeř zapíchnul do branky dva klacky místo brankáře, tak mi je vždy trefíme :). Naštěstí jsme se asi tak z 20 střel 6x netrefili do brankáře ale přímo do branky a tak jsme si připsali další výhru. Co se týče herního projevu, tak jsem rád, že si držíme slušný standard, i když je neustále co zlepšovat. Nyní nás čeká poslední utkání u exligového týmu Kolína. Pro nás to bude super měřítko, které nám řekne, jak na tom opravdu jsme.


 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – TJ Kunice U15                           7:0 (2:0)

branky : Sklenář 2x, Ciolek 2x, Nerger, Tichý, Ježek

sestava : Džurinskij – Pomykáček, Tichý, Jašurek, Pospíšil (49´Urban), Sklenář (58´Dvořák), Nerger, Kárník (56´Odvárka), Ciolek, Ježek(48´Brdlík), Plaček (61´Bezděk)

trenér :  Dnešní utkání bylo jedno z těch lehčích i když se nám dlouho nedařilo proměnit žádnou z vyložených šancí, nakonec jsme se přeci jen prosadili krásnou střelou Fildy Nergra. Do konce poločasu přidal druhou branku Zdíša Ciolek a tím jsme se nakonec definitivně uklidnili. Druhý poločas už byl převážně o souboji našich střelců s hostujícím brankářem. Bohužel i dnes musím napsat, že mne zaráží, z čeho všeho jsme schopni nedat branku :) Doufejme, že si to kluci nechali na čtvrtek, kdy hostíme nebezpečný tým Tatranu Rakovník.

 

Bohemia Poděbrady U15 - FK Neratovice-Byškovice U15               2:6 (1:2)

Branky : Plaček 3, Sklenář 2, Tichý

Sestava : Džurinskij - Urban (58´Skala), Jašurek, Tichý,Pospíšil, Brdlík (44´Kárník), Ciolek, Nerger, Ježek (60´Odvárka), Sklenář, (63´Bezděk)Plaček

Trenér : Jsme rádi, že si kluci spravili chuť a v Poděbradech zcela zaslouženě vyhráli. I když dnes jsme v prvním poločase nepředvedli naše přednosti. Bohužel se opět projevila nervozita a opět musím říct, že zcela zbytečně. Hra byla bez nápadu, bez napadání, aktivity, důrazu před brankou.  Tímto způsobem si kazíme jen naší vizitku. Naštěstí po poločase se kluci uklidnili a začali na hřišti dominovat. Vše jsme korunovali parádní akcí při pátém golu, kdy jsme rozehrávkou od vlastní branky rozjeli kombinaci nahrávek, kdy na konci celé akce uklízel Pláča míč do prázdné branky. I tak dnes musím opět přidat větu "z čeho všeho jsme schopní nedat branku"

Nyní nás čekají dvě utkání na domácí půdě s posledním a předposledním týmem tabulky. Naším cílem je ukázat našim skvělým fanouškům atraktivní nátlakovou hru, plnou pohledných akcí s vysokým nasazením všech našich hráčů.  


 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE  U15 – FC Mělník U15         2:2 (1:2)

branky : Ciolek, Sklenář

sestava : Džurinskij – Urban, Tichý, Jašurek, Pospíšil, Sklenář, Kárník (Brdlík), Nerger, Ciolek, Ježek, Plaček

trenér : před skvělou kulisou fanoušků jsme odehráli další smolné domácí utkání. Nevím proč, ale naše domácí utkání provází velká nervozita našich kluků. Už při rozcvičce bylo na některých znát, jak jim tato situace zaplétá nohy.  V prvním poločase nám chyběla i díky nepříjemnému vývoji utkání lehkost. I když jsme dominovali, tak ta nervozita byla prostě vidět. Druhý poločas se 20minut hrála holomajzna  a až po příchodu Paťi, jsme se opět dostali do tempa a hnali se za vyrovnáním. Naštěstí jsme zaslouženě alespoň vyrovnali.

Ke každému hodnocení bych mohl kopírovat část věty.... "z čeho všeho jsme schopní nedat branku". To dnes jednoznačně v ruku v ruce s nervozitou rozhodlo. Opět se budu opakovat, nemáme být z čeho nervozní, nemusíme se ničeho obávat, opět jsme byli v utkání jednoznačně lepší, tak že opravdu není důvod tyto věci řešit. Výsledky v utkáních jsou pro nás až druhořadé, prvořadý je výkon jednotlivců společně s týmovým herním výkonem, jen tak se něčeho naučíme.

 

Tatran Sedlčany – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE                1:9 (0:3)

branky :  Sklenář 4, Ježek 2, Ciolek, Tichý, Plaček

sestava : Džurinskij – Urban (46´Kuliš), Jašurek, Tichý, Pospíšil, Sklenář, Kárník (60´Bušínský), Nerger (51´ Odvárka), Ciolek, Ježek (54´ Brdlík), Plaček

trenér :  V Sedlčanech jsme se pomaleji rozjížděli, prvních 20min bylo bez nasazení a důrazu, jak kdyby jsme si mysleli že nám výhra spadne sama do klína. Naštěstí jsme se rozjeli a ve druhém poločase opět předváděli naší hru.  Z tohoto utkání mi v hlavě utkvěla jedna věc a to z čeho všeho jsme schopní nedat branku. Je to pro nás nyní téma číslo jedna, protože naše úspěšnost v zakončení ložených šancí je mizerná.

 

FK Říčany U15 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICEU15           2:1 (0:0)

Branky : Ježek

Sestava : Džurinskij - Urban, Jašurek, Plaček, Pospíšil,Nerger, Ciolek, Dvořák, Kárník, Ježek, Sklenář

 

Trenér : Poslední dobou se mi utkání hodnotí velmi těžce,protože se naší nemohoucností v zakončení neustále propadáme hlouběji a
hlouběji do spodních pater tabulky. Na některých hráčích už je i viditelná frustrace z toho, že makáme na 100% a přesto utkání ztrácíme. Přitom náš herní projev byl v Říčanech opět parádní. Kdybychom v prvním poločase vedli 3:0, tak by to bylo plně zasloužené. Bohužel jak je psáno, na kdyby se nehraje. A tak jsme i z Říčan odjeli s prázdnou, když se domácím podařilo ze tří střel na naší branku dvakrát zavěsit.

 

I když jsme všichni z výsledku zklamaní, tak bych chtěl na vše pohlednout z jiné strany a to ze strany pozitivní. Oproti většině soupeřů nevidíme v naší hře náhodné bezmyšlenkovité nákopy, kluci se za každou cenu snaží řešit vše konstruktivně. Od začátku se snažíme hrát v obraně zonově, což je o dost takticky náročnější, než jak hrají naši soupeři na klasického stopera. Skoro ve všech utkáních jsme soupeře viditelně přehrávali. Máme výbornou partu 24 kluků, která poctivě dře na každém tréninku. Tak že nevidím důvod, proč by jsme náš výsledkový zásek, neměli zlomit už na hřišti Sedlčan. My trenéři tomu věříme a myslím si, že tomu věří i naši výborní
fandové, kterým touto cestou chci poděkovat za super podporu (jen na toho rozhodčího nám neřvěte :) ).

Tak hlavu vzhůru, v úterý a ve středu potrénujem a v pátek jedem pro 3body do Sedlčan J


 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 - AFK PEČKY    2:2 (1:1)

branky : Ciolek, Sklenář

sestava : Džurinskij - Urban (Odvárka), Plaček, Jašurek, Pospíšil, Brdlík, Nerger, Kárník (Bušínský), Ciolek, Ježek, Sklenář

 

trenér : Dnešní utkání bych nejraději nehodnotil. Ale je potřeba i nepovedené výkony nějak okomentovat. Do utkání jsme šli s velkým optimismem, jelikož jsme v týdnu odehráli vynikající utkání s vedoucím týmem KP mladšího dorostu, s naším týmem U17. I když jsme prohráli 3:1 hra měla tempo, hrálo se hodně do těla, k vidění bylo na obou stranách velké množství pohledných akcí. Dnešní realita byla ale úplně jiná. Bohužel jsme do utkání nemohli nasadit nemocné stopery Adu a ani Krausika a tak jsme na tento post museli stáhnout Pláču. Musím zpětně zhodnotit, že bez tohoto hráče, jsme v útoku úplně bez zubí. Výkon předčil v negativním měřítku i druhý poločas v Čelákovicích. Pokud se bojíme hrát, pokud nechceme dohrávat souboje, pokud si myslíme že máme v U15 místo jasné, pokud nemáme hlad po úspěchu, pokud hraju nezodpovědně a nepomůžu spoluhráči, pokud raději alibisticky napálím míč někam na druhé hřiště místo konstruktivního řešení, tak se nikam nepohneme. To že utkání nezvládáme výsledkově a nedáváme v utkání po velké převaze 5-6 tutovek, nikomu zazlívat nebudem, ale pokud někdo hraje bez snahy, bez 100% nasazení, tak to už je problém, který nebudeme tolerovat. A jestli si někdo myslí, že má místo jasné, je na velkém omylu.

závěrem přidám jednu vzpomínku, když jsem působil u divizního áčka. Jeden hráč přišel na utkání o 10minut pozdě. Od hlavního trenéra dostal takový kartáč, že by se na místě hanbou propadl. Následně i když byl v základní sestavě, byl z kabiny vyhozen a další utkání nehrál. I takto se dají řešit tyto věci. Nám se to bohužel už několikrát stalo. Je to jen o respektu k nám všem ostatním, když může být v kabině ve stanovený čas 14 hráčů, proč nemůže být i ten patnáctý? Tak aby jste si toto zapamatovali, tak vždy po vypršení času srazu, hráč který nebude v kabině hrát nebude. Více dnešní utkání řešit nebudu, beru ho jako jeden velký úlet, který se může stát jednou za sezonu.

 

SK UNION ČELÁKOVICE U15 – FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15    1:0 (1:0)

branky –

sestava : Džurinskij – Urban, Tichý, Jašurek, Pospíšil, Sklenář, Bušínský (39´ Odvárka), Nerger, Ciolek, Ježek , Plaček

 

trenér : Máme za sebou další dvě utkání, která se nám výsledkově vůbec nepovedla. Přitom obrázek je neustále stejný, hrajeme velmi pohledný fotbal, vytváříme si šance, soupeře točíme, že chvilkama nevědí kde jsou. Bohuže s nulovým účinkem v podobě golu. S Brandýsem nastřelíme dvě tyče, dvě břevna, nedáme penaltu, dnes opět dvě tyče. Pak lehkomyslně vypustíme souboj okolo našeho vápna a soupeř z ojedinělé akce skoruje. Následně v našich řadách, zavládne panika, odstoupíme od všeho co nás do té doby zdobilo a vymýšlíme nesmyslné nahrávky, kličkujeme do té doby než nám soupeř vezme míč, hrajeme alibisticky nekonstruktivně. Po dnešním utkání jsem opravdu hodně (hledám slušné slovo) rozladěn hrou obou obránců a hlavně všech tří útočníků ve druhém poločase. To, že nedáváme branky už není náhoda. Mám k tomu opravdu mnoho, ale to si rozebereme v pondělí na tréninku. 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – FK BRANDÝS-BOLESLAV U15   2:3 (0:1)

branky : Ciolek, Plaček

sestava : Džurinskij – Urban, Kraus (67´Brdlík), Jašurek, Pospíšil, Sklenář, Bušínský (68´Bezděk), Nerger, Ciolek, Ježek (56´ Odvárka), Plaček

 

 

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U15 – FK HOŘOVICKO U15       8:0 (4:0)

branky : Sklenář 2x, Ježek 2x, Ciolek, Plaček, Kárník, Pospíšil

sestava : Džurinskij – Urban, Tichý, Jašurek, Pospíšil, Ježek (33´ Odvárka), Bušínský (59´Kraus), Ciolek, Nerger (48´ Kárník), Ciolek, Sklenář, Plaček (52´ Brdlík)

Ve třetím domácím utkání jsme chtěli už konečně brát všechny tři body. Do cesty se nám postavil tým Hořovicka, který v posledních 4 utkáních neztratil ani bod, tak že podle statistik silný to soupeř.  Statistiky jsme postavili na hlavu hned po 11 minutách, kdy už jsme vedli 3:0.  Nejprve se hned po první akci prosadil Jéža střelou k tyči, následně proměnil svou šanci Skleny a na 3:0 pálil hlavou konečně z rohu Pláča. Dále jsme si vytvářeli ložené šance, ale v zakončení jsme byli nepřesní a tak na poločasových 4:0 upravil až ke konci první půle,další střelou na branku Jéža. Ve druhém poločase jsme chtěli udržet nastavenou laťku a neustále se tlačit do zakončení. To se nám dařilo, na 5:0 přidal taktéž svou druhou brankou v zápase Skleny. Následně na 6:0 zavěsil  Zdíša výstavní střelou z větší vzdálenosti když hostujícímu brankáři nedal sebemenší šanci na vytěsnění střeli mimo tyče. Na 7:0 z rohu navýšil skore Pospa a účet utkání uzavřel Kárňas svou první brankou v týmu U15. Hosté dnes naší branku prakticky neohrozili a tak jsme doma konečně zabodovali na plno a zaslouženě vyhráli vysokým rozdílem. V dalším utkání nás čeká nepříjemný tým FK Brandýs-Boleslav, určitě to bude jiné utkání než s Hořovickem a tak si nesmíme dovolit jakkoliv podcenit toto utkání.

trenér : abych řekl pravdu, čekali jsme od soupeře daleko více. Prakticky nás v zadních řadách vůbec neprověřili. Klukům se dnes zápas povedl, hráli aktivně, dařilo se jim předvést opět několik krásných akcí, povedli se nám i standardky, tak že s aktuálním stavem pojetí hry jsme spokojeni.  Stále jsme ale jen na začátku sezony a čeká nás ještě hodně dřiny k cíly, který máme s trenéry vytyčený a to je od dnešního projevu hry ještě hodně vzdálený cíl.

 

Baník Švermov U15 – FK Neratovice-Byškovice U15       3:7 (1:5)

branky : Plaček 3x, Ježek 2x, Sklenář, Brdlík

sestava : Džurinskij – Urban, Jašurek, Kraus (50´ Bezděk), Pospíšil, Ježek (60´Brdlík), Nerger (62´ Havlíček, Ciolek, Bušínský (50´ Odvárka), Sklenář, Plaček

V 7 kole jsme zavítali na hřiště Baníku Švermov, kde nás čekal  výborně připravený zelený pažit místního fotbalového stánku. Po domácím kolapsu s Vlašimí, jsme chtěli konečně protrhnout střeleckou smůlu, která se nás drží od utkání v Nymburce.

A tak jsme do utkání vstoupili hodně aktivně a domácí hned přitlačili na jejich polovinu. Z velkého tlaku jsme konečně začali i střílet branky. Jako první se prosadil ve třetí minutě Skleny 0:1, Za 8 minut jsme přidali druhou branku Pláčou a ve 22 minutě už to bylo 0:4 po brankách Jéži a opět Pláči. Do té doby jsme hráli výborný fotbal, plný krásných kombinačních akcí. Bohužel jsme sem tam zapomínali na zadní vrátka a tak jsme čisté konto neudrželi ani dnes. Po ojedinělé akci odcentroval domácí hráč míč do našeho vápna na nikým nehlídaného spoluhráče, který z blízka prostřelil Andreje 1:4. Tento moment nás trošku vyvedl z míry, trochu déle nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Naštěstí pro naše barvy byl na hřišti Jéža, který přidal do poločasu pátou branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili s pocitem rozhodnutého utkání a pod tímto dojmem jsme přestali hrát tak jako první poločas. Trest za naší lehkomyslnost přišel v 58´ minutě, kdy Bůša ztratil při rozehrávce ve středu hřiště míč a domácí nejlepší střelec už věděl co s šancí udělat. Za 9 minut se nám podařilo opět odskočit na rozdíl 4 branek, když dnešní hattrick dovršil Pláča. V předposlední minutě domácí opět po hrubé chybě naší obrany snížili na 3:6. Poslední slovo v utkání jsme měli přeci jen my a tak na konečných 3:7 upravil svou první brankou v sezoně Páťa Brdlík 3:7

trenér : po skvělém prvním poločase, kdy nás bylo plné hřiště a soupeř byl na ručník, přišel druhý poločas, s kterým jsme hodně nespokojeni.  Nemůžeme si dovolit, takto podcenit utkání, to prostě nejde. Naštěstí z dnešního utkání převládají pozitiva. I díky 100% docházce celého týmu na tréninky se velmi rychle zlepšujeme ve všech směrech jak techniky tak i v technicko taktických detailech hry. Nyní nás čeká další silný soupeř z Hořovic, který drží čtyř zápasovou vítěznou šňůru. Všichni opět věříme, že se nám podaří potvrdit naší dobrou formu a Hořovice obereme o všechny body.

 

FK Neratovice-Byškovice U15 – FC Sellier & Bellot Vlašim U15       3:3          (3:1)

Branky : Ježek 2x, Plaček

Sestava : Džurinskuij – Jašurek, Kraus (46´ Brdlík), Pospíšil, Ciolek, Ježek, Bušínský (57´ Pomykáček), Sklenář (68´ Odvárka), Plaček, Nerger, Urban

Ve druhém domácím utkání dorazil do Neratovic vedoucí celek tabulky Vlašim. Bohužel díky špatnému počasí se muselo utkání odehrát na UMT a tak jsme byli plní očekávání jak to na hřišti menších rozměrů a hlavně na rychlém povrchu zvládneme. Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale i dnes jsme se nevyvarovali chybičky, po které jsme ve čtvrtém utkání z pěti odehraných inkasovali do 5 minuty 0:1. Dnes jsme ale chtěli utkání vyhrát a naší smůlu konečně prolomit a tak vyrovnání viselo ve vzduchu. To se nám zaslouženě povedlo po křídelní akci a přesném zakončení Jéži 1:1. Tento moment nám nalil do žil ještě více energie a už za dvě minuty jsme vedli. Opět jsme se po straně dostali do vápna soupeře a po stříleném centru Pospi, doklepl míč do branky Pláča 2:1. Pět minut před koncem poločasu jsme přidali další branku po parádní standardce, zakončoval opět Jéža 3:1.

Druhý poločas začali hosté více hrát a díky snaze o zkorigování výsledku hráli v obraně více na riziko.  To nám otvíralo možnosti utkání nadobro rozhodnout. Připravili jsme si 3, 4 vyložené šance, které jsme nedokázali proměnit. Nejblíže brance byl Jéža, který nastřelil tyč. To jak se mají proměňovat šance nám nakonec ukázala Vlašim. 10 minut před koncem jsme pozdě zareagovali na krátko rozehraný roh, následná křížná střela se odrazila od tyče do naší branky 3:2. I za tohoto stavu jsme měli další velkou šanci, kdy Skleny z malého vápna nedokázal uklidit míč do soupeřovi branky. A tak jsme si kalich hořkosti vypili do dna v poslední minutě. Bohužel jsme nedokázali jednoduše odehrát míč z našeho vápna, čehož hosté využili ke šťastnému vyrovnání.  

Trenér : dnes hodnocení rozdělím do dvou částí – Info pro statistiky : máme za sebou 5 utkání v soutěži, z toho ve 4 vždy prohráváme už po 5. minutách. Ve 3 utkáních skore aktivní hrou otočíme a 2 utkání ztrácíme za 3 body v poslední minutě. K tomu přidám i fakt, že ve všech utkáních máme herně navrch, vytváříme si velké množství šancí ale i přesto máme pouze 8bodů.

Hodnocení pro širokou veřejnost : I na menším hřišti se kluci snažili hrát fotbal a neuchylovali se ke zbytečným nákopům někam na náhodu. Stále razím názor, že hrát na menším hřišti, kde jste neustále pod tlakem soupeře, dá týmu daleko více, než hrát na velkém letišti, kde mají kluci hromadu času. O to větší povzbuzení pro nás je, že jsme herně na menším hřišti obstáli.  Nyní máme za sebou pouze 5 utkání z 34, tak že nebudeme dělat z aktuálního bodového stavu žádnou hysterii.  Všichni věříme, že se nám neskutečnou smůlu, kterou máme, podaří protrhnout už v dalším těžkém utkání ve Švermově. K tomu aby se to podařilo, jdeme všichni naproti famozní docházkou na tréninky!!

 

FK Neratovice-Byškovice U14 - SS Čečelice-Byšice U15  1:4 (1:1)

branky : Nejezchleba

sestava : Džurinskij - Bezděk, Jašurek, Kraus, Skala, Kárník, Nerger, Odvárka, Nejezchleba, Šlížek, Dvořák (Mejri, Šmejkal, Bušínský)

 

Přípravné utkání

FK Neratovice-Byškovice U15 - Pšovka Mělník U15    5:1 (1:0)

sestava 1.pol. Džurinskij - Urban, Kraus, Jašurek, Pospíšil, Nejezchleba, Odvárka, Kárník, Ciolek, Brdlík, Morz

sestava 2.pol. Votruba - Pomykáček, Kraus (Bezděk), Jašurek (Třeštík), Skala, Nerger, Bušínský, Ježek, Sklenář, Plaček Weiss

trenér : Dnes jsem velmi rozladěn hrou první jedenáctky, asi budu hodně kritický, ale takto hrát prostě nemůžeme. Neviděl jsem ani od jednoho hráče, aby souboje dohrával, neviděl jsem žádnou kloudnou spolupráci jak v křídlech, tak ani ve středu hřiště. Hrajeme strašně hluboko a do útočné fáze jdeme v málo hráčích. Naopak druhá parta hrála pohledný kombinační fotbal s vysokým napadáním. To co jsme si před utkáním dali za úkol (spolupráce krajních hráčů) se kluci snažili plnit.

I když to moc často nedělám, tak za dnešní utkání musím vyzdvihnout výkon Skaldy a Bůši.

 

FC Velim U15 - FK Neratovice-Byškovice U15       1:2         (1:2)

Branky : Jašurek, Plaček

Sestava : Džurinskij - Urban, Jašurek,Kraus (58´Brdlík),Pospíšil,Plaček, Nerger (68´Pomykáček), Ciolek (16´ Odvárka), Ježek, Kárník (67´
Nejezchleba), Sklenář

 

Ve třetím utkání venku jsme se představili na perfektně připraveném hřišti ve Velimi. Po výsledkově nepovedeném utkání doma proti bránícímu Berounu jsme chtěli přivést do Neratovic plný bodový zisk. Bohužel,  jsme opět vstoupili do utkání nekoncentrovaný a málem opět po několika minutách inkasovali. Naštěstí nás v těchto momentech podržel Andrej a tak jsme úvodní pětiminutovku přežili bez úhony. Naopak už v 8. minutě jsme se po standardce ze strany prosadili přesnou hlavičkou Urbyho 0:1. Tento moment nás nakopl a jednoznačně jsme vládli na hřišti. Už za další dvě minuty jsme skore navýšili o další branku, když si na centr Jéži naběhl ve vápně Pláča a nekompromisně prostřelil domácího brankáře 0:2. Z dalšího našeho tlaku jsme dvakrát nastřelili břevno a minimálně další dvě šance vyloženě volali po brance. Když nám se nedařilo prostřelit domácího brankáře a přidat třetí branku, udeřilo na konci poločasu na druhé straně. Špatně jsme vyřešili situaci ve středu hřiště a domácí hráč z cca 20 metrů trefil přímo šibenici naší branky 1:2. Ve druhém poločase se přelévala hra od vápna k vápnu bez vyloženější šance a tak utkání skončilo naší výhrou 2:1.

Trenér – opět jsme vstoupili do utkání ustrašeně a málem opět po 5 minutách prohrávali. Naštěstí se kluci rychle oklepali a domácí výrazně přehrávali. Je jen škoda, že jsme nedali více branek, protože šance na to byly. Druhá půle už nám moc nevyšla, měli jsme zbytečně moc nevynucených ztrát, do toho nepříjemné horké počasí a po těžkém tréninkovém plánu v týdnu rychle ubývaly síly. Naštěstí jsme domácí skoro k ničemu nepustili a tak zaslouženě přivezli do Neratovic 3body.

 

FK Neratovice-Byškovice U14 - Sokol Dřínov U15       6:0         (2:0)

Branky : Brdlík 2x, Plaček, Kárník, Nerger, Odvárka

Sestava : Votruba - Bezděk, Kraus, Plaček, Skala, Brdlík,Bušínský, Nerger, Odvárka, Nejezchleba, Třeštík, Mejri, Dvořák, Kárník, Šlížek,
Havlíček

 

 

FK Neratovice-Byškovice U15 – ČLU Beroun U15          1:2     (0:1)

branky : Ježek

sestava : Javůrek – Kuliš (40´ Pomykáček), Jašurek, Urban, Pospíšil, Bušinský (40´Kárník), Sklenář, Nerger (65´ Odvárka), Ciolek, Ježek, Plaček

První domácí utkání po dvou vydařených utkáních na hřišti soupeřů, to bylo utkání proti Berounu. Jako ve dvou utkáních venku jsme do utkání vstoupili aktivně a aby jsme utkání srovnali do posledního puntíku tak i dnes jsme velmi brzy obdrželi po další hrubé chybě branku. Od tohoto momentu, byl celí zápas dá se říci stejný. Beroun zalezl v 10 lidech před svou branku a nás čekalo dobývání. Bohužel jsme se s tímto problémem vůbec nedokázali srovnat a na zahuštěný prostor před soupeřovou brankou jsme za cele utkání nenalezli recept. Naopak naše obranná hra hořela jako papír, kdy nás provětrával jediný hráč Berouna. Jen díky Martinovi v brance jsme v půli neprohrávali větším rozdílem. Do druhé půle jsme vstoupili už o dost koncentrovaní, ale stále jsme naráželi na zahuštěný prostor před brankou hostů. Chvilka naděje svitla v 56 minutě, kdy Pláču podkopl ve vápně hostující hráč a z penaly Jéža vyrovnal. Asi nám dnes nebylo  souzeno získat nějaký ten bodík, když jsme hned po rozehrávce hostů zastavili hráče Berouna jen za cenu faulu a z následného trestného kopu jsme opět spadli na zem a tak jsme se vrátili ke hře velkých dobyvatelů, bohužel dnes bez úspěchu.

trenér  : dnešní utkání mohu hodnotit jako každý kdo toto utkání viděl, negativně ... Na druhou stranu se asi budou všichni divit, ale v tomto utkání musíme kluky pochválit, že i v takové situaci, kdy neustále útočíme do plných jsme se snažili vše řešit konstruktivně. Řekněme si otevřeně, chceme hrát jako soupeř,  v 10 lidech bránit a za celí zapas nezaložit útočnou akci konstruktivní rozehrávku od vlastní branky?  Za nás trenéry říkám velké NE. Třeba nám to bude trvat půl roku, než budeme hrát podle našich představ, ale věříme, že jdeme správnou cestou s ambiciosní partou kluků, kteří na sobě chtějí pracovat. 

 

SK Polaban Nymburk U15 - FK Neratovice-Byškovice U15                            2:2          (1:1)

branky : Ježek, Ciolek

sestava : Džurynskyj - Kuliš (65´Pomykáček), Urban, Jašurek, Pospíšil, Odvárka (41´Dvořák), Nerger, Bušínský (58´ Nejezchleba), Ciolek, Ježek, Plaček

článek připavujem ......

 

SK Spartak Příbram U15 – FK Neratovice-Byškovice U15                              2:4          (1:1)

branky : Sklenář 2x, Plaček, Ježek

sestava :  Džurynskyj – Pomykáček (41´Bezděk),Urban,Jašurek, Pospíšil, Sklenář(64´Skala), Bušínský(51´ Nejezchleba),Ciolek, Nerger (68 Šlížek), Ježek, Plaček

V prvním kole jsme narazili hned na obhájce prvenství z loňské sezony a to dokonce na jeho hřišti.  Do toho nám vůbec nevyšel  herně poslední víkend přípravy a tak jsme jeli do Příbrami s velkou pokorou.  Asi i díky tomu jsme byli od začátku utkání hodně aktivní a tlačili soupeře do jeho pokutového území. Bohužel jsme v 5min.při vhazování na útočné polovině vyřešili situaci až tak hrůzostrašně, že jsme darovali domácím rychlý brejk do otevřené obrany s úspěšným zakončením 1:0. To nás na chvilku vykolejilo z rytmu a připravili podobnou akci domácím i podruhé, naštěstí Andrej úspěšně zakročil. Po této akci jsme se opět vrátili k aktivitě z úvodu utkání a snažili se diktovat hru. Odměnou nám byla akce ze závěru prvního poločasu, kdy Jéža vysunul Sklenyho, který s přehledem uklidil míč do domácí branky 1:1. Ve druhém poločase jsme stále hýřili aktivitou a domácí výrazně přehrávali. Z tlaku, který jsme měli jsme nejdříve udeřili ze závaru před brankou, kdy se domácím dvakrát podařilo vykopnout míč z brankové čáry a až na potřetí vše propálil hlavou opět Skleny 1:2. Vzápětí přidal Jéža naší třetí branku po rychle rozehraném faulu domácích. Na 4:1 navýšil slalomem mezi hráči domácích Pláča a dá se říct bylo po zápase. Domácím se v závěru podařilo alespoň snížit na konečných 2:4 pro naše barvy.

trenér : Cenné vítězství proti velmi silnému týmu. Kluci mě velmi mile překvapili, jak jsou na tom dobře po fyzické stránce, kdy zvládli držet dlouhou dobu náš náročný styl hry. Po technicko-taktické stránce ale máme obrovské nedostatky, na kterých musíme hodně zapracovat, tak aby jsme hráli více kompaktně.