ČLÁNKY Z UTKÁNÍ

FK ÚSTÍ NAD LABEM - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE 12:7

brany: Tauchman, Lafek, Naskos, Novotný 4

povedlo se: Snažili jsme se hrát pořád jen v křídelních prostorech s vytvářením trojúhelníků. Snaha o vyhledávání os. soubojů 1v1 a 2v1. Pokusy o přenášení těžiště hry.

nepovedlo se: Nezachytávali jsme soupeřovi náběhy na rohové kopy - všichni jsme stáli na patách. Koncovku jsme více řešili silou než-li hlavou, Nevěděli jsme koho si máme hlídat

když soupeř rozjel rotaci hráčů. Opět zase nikdo z vás nemluvil kromě našeho kapitána.

ponaučení: Některé věci jěště neumíme, teď nadešel čas se je naučit, počítejte že to nebude ze dne na den. Budem je cvičit každý trénink. A uvidíte že to pak na hřišti půjde samo.

děkujeme Sébovi že byl tak ochotný jít za nás chytat, měl tam pár skvělých zákroků a super rozehry. Také děkujeme za stálou podporu rodičů i na venkovních zápasech.

trenéři

FK TEPLICE - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE 10:1

branky: Naskos

povedlo se: Poprvé v sezoně jsme vydrželi běhat a držet tempo po celý zápas se soupeřem. Chvála o kombinační hru v křídelním prostoru s náběhem

hrota do krajů. Pak chválíme o herní odvahu, každý se snažil vyhledávat souboje 1v1. Už začínáme hrát jako tým... jen tak dál... zápas jste odehráli skvěle,

všichni jste chtěli hrát a nikdo se neschovával za hráčem.

nepovedlo se: V zápase bylo pár nedostatků, např.: pomalá reakce na míč a hráče, hráče by jste měli mít při ztrátě míče co nejblíže u těla.

Menší 5 minutový výpadek v první třetině - koncentrace po obdržené brance. Delfín, špatná komunikace mezi spoluhráči.

ponaučení: Když budete hrát jako teď v Teplicích, tak potrápíme Ústí. Nějaké šance na body tam jsou, jen si musíte věřit jako teď.

Ale jak vám pořád dokola říkáme, vše začíná od tréninku. Musíte si víc pomáhat, začněte mluvením (záda, volný hráč a atd.), tím si

pomůžete úplně nejvíc a hlavně, začněte se chválit potom vám naroste sebevědomí.

trenéři

FK NERATOVICE/BYŠKOVICE - SK SLAVIA PRAHA 2:20

branky: Novotný 2

povedlo se: V dnešním zápase se nám toho moc nepovedlo spíše nic.Soupeř nás k ničemu nepustil, byl výkonnostně úplně někde jinde. Ale nám trenérům se docela líbila první a třetí třetina, ikdyž neměli ligové parametry. Spíše budeme chválit nasazení v první a morál v třetí třetině.

nepovedlo se: zcela zbytečný strach ze soupeře, nikdo z vás nechtěl podstoupit osobní souboje, špatné bránění - žádné vytlačení soupeře do lajny, schovávání se za protihráče. Žádná útočná secvičená akce.

ponaučení: pojďme makat na tréninku na 100%, Pojďme se na tréninku 100% soustředit na věci co vás učíme. Potom se rychle zlepšíte a ve všem.

trenéři

METEOR PRAHA - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE  U13  19:1

branky: Volf

povedlo se: Našich prvních pět minut bylo skvělých hráli jsme kombinačně, vytvářeli trojúhelníky a neustále jsme se nabízeli takže bylo komu nahrát

i s protihráčem na zádech. Každý chtěl hrát ikdyž jsme už prohrávali. Takto by jsme měli hrát celých 90min.

Další světlý okamžik byla naše secvičená akce na KÚ který dával střílenou nahrávku na zadní tyč, kde číhal Volf a vsítil jedinou naší branku.

nepovedlo se: všechny zápasy jsou jako přes kopírák, nikdo Z NÁS NEMĚL HRÁČE NA TĚLO!!! Strašně dlouho vám trvá přepnutí z útoku do obrany.

Když ztratíte míč tak se musíte všichni vrátit a přitom ihned obsadit soupeře. Ale vše začíná od našich útočníků. Stačí když se jeden nevrátí tak vás rychle

překombinují a zároveň jdou do přečíslení.

ponaučení: Nezoufejte, v naší náplni při tréninku si to pořádně vysvětlíme a natrénujem. Takže uvidíte že příště to bude už o dost lepší.

Hlavu vzhůru, jedeme dál...je před námi spousta práce.

trenéři

FK NERATOVICE/BYŠKOVICE - BANÍK SOKOLOV  U13 2:7

branky: Novotný,Volf

povedlo se: opět se v utkání ukazovali nacvičované věci od obránců do postupného útoku, KÚ se snažili nabíhat do volných prostorů  a vytvářet nové nabídky pro přihrávku. Chvála našim DZ a OZ za neustálou chuť hrát a rozdávat kolmice do uliček mezi  hostující obránce na naše KÚ.

nepovedlo se: všichni jste měli zase daleko od hráče, pak jste ho mnohdy až zcela zbytečně dobíhali zpět až ke své brance, pak jste  neměli sílu zabrat do útoku. Valil se na vás jeden útok za druhým, jen díky tomu že soupeř pořád běhal   Měli jsme také špatné - pozdní reakce na podmět (míč), tudíž jsme byli všude druzí.

ponaučení: Musíme pořád neustále pracovat, ještě není konec. Na hřišti se musíme snažit ne 30min, ne 60min ale celých 90min.

My trenéři a rodiče víme a vidíme že umíte hrát. Pořád vám to opakujem, Věřte si, zkoušejte si věci, jen tak se posouváte dál.

trenéři

MOST - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE U13  12:3

branky: Novotný 2, Neumann D.

povedlo se: v zápase se už objevovali naše nacvičované rozehrávky od brankáře, dobře zahrál i náš SZ. Chvála že se je nebojíte pořád zkoušet. Jen je musíme dotáhnout k dokonalosti. Skvělý byli i naši obránci nebáli se chodit do osobních soubojů a hrát konstruktivně.  Dokázali jsme s domácími držet krok naplno celé dvě třetiny.

nepovedlo se: necháváte se pořád strhnout hrou a nevnímáte okolí - kde máte hráče. Při ztrátě míče jste neustále daleko od hráče. Nesmíte mu dát ani cm místa. Ještě pořád máte špatnou spíše nulovou komunikaci na hřišti ale postupem času na to přijdete sami.  Obránci - při bránění jste byli moc daleko od sebe.

ponaučení: Musíme zlepšit rychlejší přepínání z útoku do obrany a naopak, lepší kombinaci - fotbal je kolektivní hra, lepší pohyb po hřišti a správný výběr místa - aby vám šlo lépe přihrát. Ale to vše se naučíme na trénincích. Jen tak dál, úspěch brzy přijde, jen si musíte  více věřit. VY TEN FOTBAL HRÁT UMÍTE!!!

trenéři

SK KLADNO - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE U13 8:5

branky: Naskos, Novotný 4.

sestava: Pokorný - Neumann D., Lafek, Tauchman, Neumann K., Zan, Novotný, Naskos, Doležal, Voljanskij, Šíma

Hoši, zápas se hraje na tři třetiny, tudíž musíte pracovat naplno celý zápas. Dnes chci vypíchnout jen 2. a 3. třetinu.

Tam jste nám trenérům, přihlížejícím rodičům a sami sobě dokázali že umíte hrát týmově, že se dokážete podpořit a zastoupit.

V obou třetinách jste byli viditělně lepší než-li domácí tým. Když budete pořád pracovat na trénincích tak se úspěch zaručeně dostaví.

Jen mám výtku, musíte zapracovat na svojí koncentraci při rozcvičce na zápas. Co vám pořád říkáme? Že musíte jít na hřiště spocený a nahecovaní??

Že na vás soupeř vletí a bude se vám jen točit hlava jak nevíte co se kolem vás děje?! I ti nejlepší hráči světa se potřebují rozcvičovat a ty megastar se

rozvičují ještě víc než ti ostatní v týmu, proč? Protože chtějí za každou cenu vyhrát, chtějí udávat tempo hry, chtějí soupeře unavit. A takto chceme

hrát i my. Jak zní ponaučení??

trenéři Michal Voljanskij a Ivan Wurm

FK LITVÍNOV - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE U13 6:4

branky: Zan, Novotný, Volf, Doležal

sestava: Pokorný - Tauchman, Urban, Marek, Neumann D., Neumann K., Voljanskij, Zan, Naskos, Novotný, Volf, Nasládek, Doležal

Kluci jen pár vět k nedělnímu zápasu v Litvínově. Soupeř nebyl lepší než jste vy, to ani náhodou a sami to moc dobře víte.

Zápas jste si prohráli sami jen vaší laxností a leností udělat krok navíc. Musíte se naučit přijmout i kritiku, jen tak se budete

viditelně zlepšovat. VY jste fotbalisti, proto jsme si vás vybrali k nám do FK. Jen si musíte na hřišti více věřit, podporovat se a mluvit na sebe.

Kapitán by měl být osobností na hřišti, ne jen když se zrovna vyhrává. Kapitán by měl zburcovat a strhnout tým k lepšímu výkonu, když se

nám v zápase nedaří nebo když jsme např. pod tlakem. Ale byli tam i skvěle zahrané útočné akce. Hoši, hlavu vzhůru a jedeme dál, potrénujeme

a vlítneme doma na Chomutov a ukážem našim skvěle fandícím rodičům, že na to máme.

FK Neratovice/Byškovice - 1 FC Karlovy Vary  1:9

Branka: Volf.

sestava: Pokorný, Tauchman, Neumann D., Marek, Urban, Neumann K., Lafek, Voljanskij, Zan, Naskos, Doležal, Nesládek, Novotný, Volf.

První mistrovské utkání jsme hráli doma proti Karlovým Varům, s hostujícím celkem jsme drželi krok jen první čtvrtinu, kdy jsme byli i místy lepší, ale bohužel naše šance jsme nevyužili a hosté z trestného kopu otevřeli skóre. Druhou a třetí čtvrtinu jsme vůbec nezvládli, soupeř byl jednoznačně lepší a zasloženě vyhrál.

Pro všechny kluky to je něco nového a dnes viděli, že nikdo nám nic zadarmo nedá. Kluci musí na tréninku poctivě makat a výsledky se určitě dostaví.

SK Roudnice - FK Neratovice/Byškovice U13  5:7

Branky: Naskos 2, Novotný 2, Doležal, Volf, Voljanskij

sestava: Pokorný - Tauchman, Neumann D., Nesládek, Neumann K., Lafek, Zan, Naskos, Doležal, Voljanskij, Novotný, Volf.

V neděli časně ráno jsme přijeli sehrát přátelské utkání do SK Roudnice nad Labem.

Hrálo se 3x 30min, takže bylo dostatek času si zkoušet některé posty a věci co by jsme chtěli my trenéři vidět při naší hře.

Jelikož máme spoustu nových kluků, šikovných kluků ale i tak nám bude ještě chvíli trvat aby se kluci sehráli a na všechno si zvykli.

K samotnému zápasu, dvě třetiny byly odmakané se vztyčenou hlavou, kluci chtěli hrát, hlavně byly hladový po vstřelení branek, to nás táhlo vpřed.

Můžu říct že většinu zápasu jsme měli pod kontrolou my. Když jsme vedli 2:0 tak z nás opadla nervozita a chtěli dát další a další branky, Jenže

jsme častěji zapomínali bránit a z toho těžili domácí. Třetí třetina, byla z naší strany příšerná, někteří se zalekli výsledku a báli se cokoliv udělat.

Nepochopitelně se snažili hrát silový fotbal, chodili do 1v1, místo toho aby hráli jednoduše z co nejširšího hřiště. Žádný tým nám nedá nic zadarmo,

proto musíme hrát naplno celých 90min. Chceme vám pogratulovat k vaší 1. výhře. Jen tak dál, když budete pilně pracovat na TJ tak se úspěch dostaví.

horní řada: Pokorný, Tauchman, Naskos, Novotný, Nesládek, Neumann D.

spodní řada: Doležal, Lafek, Voljanskij, Zan, Neumann K., Volf