ČLŽ U12 skupina B

FK METEOR PRAHA - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12  14:2  (3:0, 5:1, 6:0)

Branky :  Schutz, Mára

Sestava : Novotný – Polák, Mára, Vlček, Tichý, Mašanský, Schutz, Durdoň, Hromas, Jirmus, Pešta, Hrubý, Krůtová

V 8.kole jsme narazili na dalšího silného soupeře, tentokrát na tým METEOR Praha. Bylo to také naše první utkání na UMT a k tomu ještě na menším (kratším) hřišti než hrajeme obvykle. Na kratším hřišti jsme věděli, že budeme muset důsledně bránit už od předu a nenechat soupeře rozjet své útočné akce. To se nám bohužel nedařilo a tak to dopadlo, jak to dopadlo.

Hned od úvodních minut ukázal soupeř svojí kvalitu a my čelili jeho útokům, kterým jsme dokázali úspěšně odolávat pouze do 10. minuty. V první části zápasu jsme ještě inkasovali dvakrát, opět díky nedůrazu v osobních soubojích.

Druhou 30-ti minutovku jsme začali dobře a aktivně a v 37. minutě jsme snížili na 3:1 + dalších třináct minut hráli vyrovnanou partii. To bylo ale málo a po zbytek zápasu se nám nedařilo, nebo jsme nechtěli a tak z toho byla "krutá" prohra 14:2.

HODNOCENÍ:  Potkali jsme se s kvalitním soupeřem a bez bojovnosti a maximálního nasazení, všech, to prostě nepůjde. Dnes nám kolikát chyběla chuť, nebo snad odvaha, hrát fotbal - bylo to bez pohybu, nabídky, nápadu.  Také bez nasazení a důrazu v osobních soubojích to prostě nejde, ani nemluvím o rychlosti některých z nás. Soupeř byl jednoznačně lepší  a zaslouženě nás přejel. Také se projevila větší vyrovnanost kádru soupeře.

Musíme si z toho vzít ponaučení do dalších těžkých zápasů.

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12  - BANÍK SOKOLOV  10:5  (5:2, 2:1, 3:2)

Branky : 4x Mára, 2x Tichý, 2x Vlčk, Durdoň, Polák

Tento zápas byl zápasem o průběžné 1. místo, do Nera dorazil doposud vedoucí tým ze Sokolova. Očekávání nejen hráčů, trenérů, ale i fanoušku bylo veliké, to jak se dokážeme popasovat v přímé konfrontaci se silným soupeřem. Soupeř přijel v oslabené sestavě a tak jsme tušili šanci na další dobrý výsledek. Hned od první minuty zápasu jsme soupeře zatlačili a výsledkem byly tři slepené góly v soupeřově síti (5., 6. a 8. minuta). Po-té jsme díky ztrátě koncentrace během třech minut dvakrát zbytečně inkasovali. Naštěstí jsme se rychle zase přepli do zápasu a ještě před odchodem do kabin dali dvě pěkné branky. Prvních 30 minut z naší strany bylo skvělých. Nastolený trend prezentace fotbalu jsme dokázali předvádět i po zbývajících 60 minut. Díky tomu jsme si mohli zaslouženě připsat další vítězství, tentokrát 10:5.

HODNOCENÍ:  Skvělá prezentace kombinačního fotbalu s kvalitně provedenými (zahrávanými) standartkami. Chválíme za snahu o fotbalové řešení každé situace i ze strany soupeře. Tento zápas se prostě musel líbit.

FK MOST U12 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12    1:2  (0:0, 0:1, 1:1)

Branky : Mára, Vlček

Sestava : Novotný – Polák, Mára, Vlček, Tichý, Mašanský, Schutz, Durdoň, Novotný Sam., Hromas, Hrubý, Krůtová

V dalším kole jsme zavítali do Mostu, kde nás čekal tým hrající tvrdý, důrazný a rychlý fotbal.

Od úvodního hvizdu jsme byli aktivnější a po většinu doby jsme měli míč na svých kopačkách. Hned v první minutě jsme mohli jít do vedení, po hezké akci z pravé strany a následné umístěné střele ze střední vzdálenosti, ale pouze výborný zákrok brankáře nám pokazil radost. Během následujících minut jsme si vytvořili další čtyři tutové šance, které jsme bohužel opět nedokázali proměnit a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina byla podobná té první, naštěstí s rozdílem toho, že se nám podařilo vstřelit vedoucí branku v 55.minutě, opět tam byly i další šance z toho dvě megatutovky, které bychom měli proměňovat.

Odhodlání dotáhnout zápas do vítězného konce nás provázelo i v poslední části a v 70.minutě po výborném presinku jsme vstřelili druhou branku. O pět minut později soupeř snížil z penalty na rozdíl jedné branky. Po brance byl zápas plný emocí, ale naštěstí i bojovnosti, fotbalovosti a námi převážně vyhranými souboji. Konec zápasu nás stál spoustu sil, zase se projevila naše vůle, bojovnost a dobrá fyzická připravenost. Soupeře jsme nepustili do žádné větší šance, pouze na dostřel ze střední vzdálenosti. Díky tomu jsme se mohli na konci zápasu radovat z již šesté ligové výhry v řadě.

HODNOCENÍ:  Výborný výkon spolehlivé obrany, s kvalitní rozehrávkou od zadu + pohyblivá záloha se spoustou naběhaných metrů a také kvalitní presink útoku. Snad jen trošičku štěstí a klidu v zakončení chybělo. V osobních soubojích jsme předčili tvrdě a důrazně hrajícího soupeře, dařilo se nám také zachytávat jejich rychlou rozehrávku.

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12  - SLOVOJ VYŠEHRA U12  3:1  (2:0, 0:0, 1:1)

Branky : 2x Mára, Tichý

Sestava : Novotný – Polák, Mára, Vlček, Tichý, Mašanský, Schutz, Durdoň, Novotný Sam., Rais,  Hromas, Jirmus, Pešta, Hrubý, Krůtová,

Dnes nás čekal zápas se soupeřem z konce tabulky, se kterým jsme se již potkali v rámci letní přípravy - vítězný zápas (13:1). Obava nás trenérů z podcenění soupeře byla na místě, kvalitních bylo z naší strany pouze prvních 20 minut, pak to byla naprostá "holomajzna" a sólové akce, bez jakého koliv náznaku bojovnosti nebo snahy o kombinaci. Prostě si asi kluci mysleli, že to půjde samo a každý sám nastřílí co nejvíce branek, opak byl pravdou a my se po brance + několika brejkových situacích Vyšehradu museli obávat o výsledek. Potvrzující gól na 3:1 se nám podařilo dát až v poslední minutě zápasu.

HODNOCENÍ:  I když jsme vyhráli, tak to byl náš nejhorší výkon, připomínalo to fotbálek někde na plácku !!!

SK KLADNO U12 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12    4:5  (3:2, 0:2, 1:1)

Branky : Vlček 3x,  Schutz, Mára

Sestava : Novotný – Polák, Mára, Vlček, Tichý, Mašanský, Schutz, Durdoň, Novotný Sam., Hromas, Jirmus, Pešta

Ve 4.kole nás čekal soupeř, při vší úctě k předešlým soupeřům, daleko kvalitnější a to tým SK Kladno. Věděli jsme, že tento zápas budou rozhodovat vyhrané či prohrané osobní souboje a také že to bude asi náročný zápas.

Co jsme nechtěli, se stalo, utekl nám začátek a my už ve 4.minutě prohrávali po dvou průnikových nahrávkách soupeře 2:0, v 7. minutě jsme pěknou umístěno střelou z větší vzdálenosti snížili na 2:1, ale už o dvě minuty později opět inkasovali. Naštěstí po obdržené brance jsme se zvedli, zlepšili naší hru a převzali aktivitu na hřišti. Do konce třetiny jsme se, po dobře rozehraném rohu a přesné hlavičce, přiblížili soupeři na rozdíl jedné branky.

Prostřední část zápasu jsme herně ovládli a dvěma góly otočili skóre v náš prospěch 3:4. Tato část hry nás stála hromadu sil, hrál se náročný fotbal plný pohybu nahoru a dolu.

V poslední 30-ti minutovce byl zase o trochu lepší soupeř a my se museli bránit jeho nebezpečným útokům a vyráželi do brejků. V 70.minutě proti nám pan rozhodčí písknul penaltu (nepenaltu) a soupeř z ní vyrovnal. Kluci byli trochu dole, ale hned se oklepali a chtěli, rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Opět konec zápasu byl nahoru a dolu, protože i soupeř chtěl vyhrát. Nás v závěru několikrát podržel golman, pět minut před konce se štěstí přiklonilo zaslouženě na naší stranu a po rohu jsme šli opět do vedení. Konec jsme už odehráli zodpovědně a tak jsme se mohli radovat po závěrečném hvizdu, totálně vyčerpaní, ale moc šťastný z dalšího ligového vítězství.

HODNOCENÍ: Kluci dneska to bylo o morálu, bojovnosti a dřině. Super bojový výkon, všichni jste tam nechali všechno a to tak má být.

VYHRAJTE, KDYŽ MŮŽETE. PROHRAJTE, KDYŽ MUSÍTE. ALE NIKDY SE NEVZDÁVEJTE  :-)

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12  - JUNIOR CHOMUTOV U12   9:2  (2:0, 2:1, 5:1)

Branky : Tichý 4x,  Mašanský 2xDurdoň, Schutz, Pešta

Sestava : Novotný – Polák, Mára, Vlček, Tichý, Mašanský, Durdoň, Schutz, Rais, Hromas, Krůtová, Jirmus, Pešta

Od začátku jsme byli na hřišti lepší, ale nedařilo se nám v koncovce, i když jsme měli dost šancí, tak první branku jsme vstřelili "až" v 17. minutě. Před koncem první třetiny jsme po samostatné akci a hezké střele dali druhou uklidňující.

Do druhé části jsme snad myšlenky na fotbal nechali v kabině, či doma někde na gauči - sice jsme přidali dvě, v 44. a 45 minutě, slepené branky po hezkých akcích, ale to bylo v této části hry vše - vypadalo to, jako bychom zapomněli hrát fotbal, asi zatím náš nejhorší výkon - bez pohybu, nasazení, nabídky, myšlenky, .....    =  rychle zapomenout !!!

O přestávce jsme si v kabině k tomu řekli pár věcí a třetí část byla z naší strany už zase ok. Po dobré hře, kvalitních a pohledných kombinacích jsme naše skóre navýšili o pět branek a na hřišti jsme dominovali. Nutno dodat, že soupeř v závěru vsadil na hru vabank a tím nám to tak trochu ulehčil.

HODNOCENÍ: Dobrý výkon, po zásluze další výhra a druhá třetina - už raději ani nevím, jak to vypadalo.

FK LITVÍNOV U12 - FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12     3:9  (1:3, 0:2, 2:4)

Branky : Mára 2x, Schutz 2x, Tichý, Krůtová, Novotný Sebastián-pen, Durdoň, Mašanský

Náš druhý zápas nás zavál až do vzdáleného Litvínova. Během noci a rána pršelo a tak na nás čekal mokrý, ale kvalitně připravený trávník. Na SZ Čech jsme jeli odhodlaní potvrdit náš kvalitní výkon z minulého týdne a pokusit se přivést nějaké body.

Měli jsme výborný vstup do utkání, na domácí jsme vlétli a hned v úvodu utkání jsme měli jasně navrh. Již v 15 minutě jsme vedli o dvě branky a na koci první třetiny 3:1.

I v druhé části jsme na hřišti dominovali a soupeře pustili pouze do ojedinělých brejkových šancí. Postupně se nám podařilo přidat další dvě branky a tím soupeři odskočit na rozdíl čtyřech branek. V této třetině byla ale i spousta našich neproměněných šancí - trochu uspěchání a zbrklost v zakončení.

Poslední 30-ti minutovka byla z naší strany odehrána v trendu předcházejících dvou třetin a také jsme měli prostor si dostatečně zaútočit, v závěru na vkus nás trenéru až příliš. Trochu jsme zapomněli na obranu (nejen obránci) a tak díky brejkům soupeře jsme obdrželi dvě zcela zbytečné branky. Naštěstí díky naší kvalitní útočné hře jsme i my dokázali čtyřikrát skórovat, meta 10 branek a tím slíbená sladká odměna, však trochu k smutku kluků po závěrečném hvizdu zůstala nedostižena, ale i přesto jsme se na konci radovali z další výhry, tentokrát 9:3.

HODNOCENÍ:  Dařilo se nám hrát celý zápas kombinační fotbal již od obránců s kvalitním a rychlým přechodem do útoku. Zase o kousek lepší výkon a kvalita hry, o naše branky se podělilo celkem sedm hráčů (hráček), což je také dobré znamení. Potěšující je, že i v závěrečné 30-ti minutovce vydržíme hrát aktivní fotbal s pohybem, i když ten konec byl hlavně pohyb dopředu.

JEN TAK DÁL KLUCI  :-)

FK NERATOVICE-BYŠKOVICE U12 – 1.FC KARLOVY VARY U12     6:4  (3:1, 1:1, 2:2)

Branky : Tichý 4x, Schutz 2x

Sestava : Novotný – Polák, Mára, Vlček, Tichý, Mašanský, Durdoň, Schutz, Rais, Hromas, Krůtová, Hrubý, Novotný, Jirmus

Pro dlouho očekávaný, pro každého z nás první ligový zápas, nám na úvod přidělil los soupeře z Karlových Varů. Pro nás velká neznámá, asi jako celá soutěž. Spolu jsme již trénovali měsíc, ale vůbec porvé jsme byli kompletní.

Hned od začátku jsme převzali iniciativu a soupeře zatlačili na jeho polovinu, avšak soupeř z jediné ojedinělé akci, po drobné chybě v odhadu na míč, se ujal v 11.minutě vedení. Za tři minuty bylo již srovnáno a do konce první třetiny jsme po hezkých akcích celého týmu otočili skóre v náš prospěch. Do kabin jsme šli s dvoubrankovým vedení 3:1 a hlavně s pocitem z kvalitně předvedené hry.

Druhou půlhodinku jsme chtěli začít stejně aktivně, ale trochu nám vázla jednoduchost v kombinacích a také jsme se snažili to urvat každý sám nebo silově. Až tři minuty před koncem druhé třetiny jsme opět díky důrazu před brankou soupeře skórovali. Před odchodem do kabin ještě soupeř, díky nešťasné ruce a následně nařízené penaltě snížil.

Třetí část zápasu se nám opět herně vyvedla i když jsme soupeři dovolili dvakrát se dotáhnout na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme vždy během minuty dokázali odpovědět a opět zvýšit svůj náskok na rozdíl dvou branek. Trošku jsme polevili v koncentaraci při bránění a soupeř několikrát šel sám na branku. Nás však podržel v bráně Séba a nájezdy zlikvidoval. Při skóre v této třetině 2:2 jsme se nakonec radovali ze zaslouženého vítězství 6:4.

HODNOCENÍ:  Kvalitně předvedená hra, snaha o kombinační fotbal, dobrá práce obrany, podložená taktéž výborným výkonem golmana. Hezké branky, snaha o střelbu i z větší vzdálenosti, ale na druhou stranu také  ještě spousta neproměněnných šancí.

ÚSPĚCH TÝMU JE VÝSLEDKEM SPOLEČNÉHO ÚSILÍ KAŽDÉHO JEDINCE !!!  :-)