PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ

NE 11.3.2018 - 18:00 - UMT Nera - 5+1 (3x20 minut)

FK Neratovice-Byškovice vs Sokol Obříství - 4:4

Sestava: Horváth - Šíma, Fuka - Novotný (C), Hrubý, T. Gracl (P.Jirmus) - Lipš, J. Gracl - Lang, Blechta, Pavel

Branky: 1:0 - Fuka (Hrubý), 1:1 - Obříství , 2:1 - Hrubý (Fuka), 3:1 - Novotný (T. Gracl), 3:2 - Obříství, 3:3- Obříství, 4:3 - Horváth, 4:4 - Obříství

Komentář:

Po halových turnajích jsme si sjednali 3 přáteláky a jeden z nich jsme odehráli tuto neděli. Fotbal to nebyl vůbec pohledný, přestože jsme si řekli, že budeme chtít hrát po zemi kombinačně, tak jsme se přizpusobili hře soupeře a neustále míče nakopávali nebo zvedali nad hlavy, tím pádem jsme zbytečně ztráceli. Dále jsme byli v soubojích nedůrázní a pomalý v řešení situacích 1v1, 2v2, 3v2. Světlých chvilek tam bylo opravdu málo, například zabíhané autové vhazování do prostoru, sbíhaní útočníku pro míče, hlavně od Hrubého, který byl celkově v zápase aktivní. Můžeme být rádi, že nakonec výsledek neskončil lépe pro soupeře, který byl nebezpečný díky dlouhými balony za obranu a mnohokrát nás podržel Horváth, vytáhl plno dobrých zákroků. V první řadě byl důležitý herní projev než výsledek utkání. Výkon ale byl hodně za očekáváním a musíme hodně zabrat hlavně v práci s míčem a krytí míče.
Příští sobotu odehrajeme po dlouhé době utkání na polovinu hřiště, takže se na to budeme muset připravit.

SO 17.3.2018 - 17:00 - UMT Nera - 7+1 (3x20 minut)

FK Neratovice-Byškovice vs TJ Sokol Libiš U12 - 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Sestava: Horváth - Šíma, Fuka - Lang, Blechta, Hrubý - Sam. Novotný (C), Lelek - T. Gracl, J. Gracl, Seb. Novotný, Pavel, Jašek

Branky: 0:1 - Šoul , 1:1 - Jašek , 2:1 - Hrubý (Lelek)

Komentář:

V chladný sobotní podvečer jsme odehráli druhý přátelský utkání se sousedním oddílem Libiše s o rok staršími vrstevníky (U12). Účelem zápasu bylo seznamování s příští sezonou, tedy větším hřištěm a jeho náročností. Opět nešlo ani tak o výsledek, ale spíše o herní projev. Libiš k tomu byla dobrá zkouška, jelikož tímto stylem již hrají půl roku, takže jsme čekali těžkou zkoušku. Upřímně měl jsem menší obavy, aby to někteří udýchali v tom počasí, které se udělalo (sněžení a chladný vítr). Obavy to byli zbytečné, protože se s tím kluci poprali na výbornou. V první třetině to byla z naší strany ze začátku lehká seznamovačka, zjistili jsme, že musíme být více aktivní, rychleji prácovat s míčem a rychleji dostupovat soupeře. Postupem času jsme tyhle věci zlepšili a po celý utkání jsme byli dominantním týmem, alespoň co se týče herním projevem. Všichni v týmu hráli krásný kombinační fotbal, hra se přelívala z levé strany na pravou a vytvořili jsme si plno golových šancí. Soupeř byl naprosto vymazaný, kterýmu nezbývalo nic jiného než balony nakopávat na osamoceného útočníka, kterého ubránila naše obrana (Šíma, Fuka, Seb. Novotný), ač jednou zaspala, tak hrála velice výborně! správně se pohybovala, chodila do prvních míčů, tvořila hru a zbytečně míče neodevzdávala. Záložní řada odehrála také super zápas. Krajní záložníci (Lang, Hrubý, T. Gracl, J. Gracl) svojí aktivitou nadělali hodně problémů obráncům Libiše, chodili si pro míče, zabíhali do volných prostorů a nebáli se jít 1v1, takhle by to mělo fungovat. Střed zálohy (Blechta, Jašek) nám maličko drhl v rozehrávce, Blechta mnohdy míč dlouho držel a tím na sebe nalákal 2-3 hráče, kteří mu ho pak sebrali. Na druhou stranu to všechno odbojoval a pomáhal obraně. Na tvořivosti s ním zapracujeme a bude to dobré. V útoku se vždy prostřídali 3 hráči (Sam.Novotný, Lelek, Pavel) a nezklamali, naopak jejich napadáním dělali problém Libišské rozehrávce a tím jsme získali plno míčů, pro které si útočníci dokázali i pohybem nabídnout. Útok tedy podal také velice obdivuhodný výkon. K brankáři (Horváth) bych řekl, jedině to, že splnil to co jsem po něm vyžadoval a to bylo dirigování obrany a celkově mužstva, rozehrávka ze země a pokud tomu vybízí, tak zrychlení rozehrávky do brejku. Co bych vypíchl byla jeho vytažená hra, kdy dokázal sbírat nakopáváné míče Libiše za naší obranu a ulehčil tak celému mužstvu práci s přechodem do obrany. S náhradníky musím být také spokojený, protože dokázali podat naprosto totožné výkony hráčů, které střídali a Libiš měla co dělat, aby naše čerstvý síly ubránila. Přestože jsme měli vypujčené dva hráče s U12 (z toho jeden brankář), tak přednost dostávali naše sedmičky, abych viděl, jak se s tím umí porvat. Ukázalo se, že to zkrátka problém nebude. Bratři Graclovi ukázali co je zdobí, Jakub využíval svojí rychlost, bojovnost a do toho přidal i fotbalovost. Tobiáš, i když je rychlý, tak v zápase spíše využíval dobré práci s míčem a fotbalové myšlení, takže několikrát rozdal výborné míče do gólových šancí. Junior (Pavel) sice rychlostně na tom nebyl, jako naši ostatní kluci, ale zase dokázal podržet vepředu balón, rozdat ho spoluhráčům a aktivně napadal soupeřovu rozehrávku. Seba s Robinem se s týmem dobře zapojili a nikdo z nich nechtěl ukázat, že když jsou starší, tak to bude celé na nich. Pracovali dobře týmově, kombinovali a pomáhali ostatním hráčům, když bylo potřeba.

Když bych to měl shrnout, tak jsme si ukázali jak to chceme přibližně příští sezonu hrát, to znamená kombinační a aktivně agresivní fotbal pouze budeme všechno dovylepšovat, jelikož je vždycky co zlepšovat. Bude potřeba sehrát i takové utkání proti kvalitním týmům, protože příští sezonu nás týmy typu Libiše nečekají. Máme na čem stavět a to je dobré pro další naší práci, jak hráčům tak nám trenérům, to dává najevo, že to má smysl co v tréninku děláme.

SO 24.3.2018 - 16:00 - UMT Nera - 5+1 (3x20 minut)

FK Neratovice-Byškovice vs FC Mělník - 6:4 (3:3, 2:1, 1:0)

Sestava: Horváth - Šíma, Lang - Hrubý (C), Lelek, T. Gracl - Blechta, Pavel, Lipš, P.Jirmus, J. Gracl

Branky: 0:1 - Mělník , 1:1 - Hrubý, 1:2 - Mělník , 2:2 - Hrubý, 2:3 - Hrubý, 3:3 - Mělník, 4:3 - Lelek (Lang), 5:3 - T. Gracl (Hrubý), 5:4 - Mělník, 6:4 - Lelek