U11 první a druhá na Gymplu

03.03.2018 14:40

V sobotu 3.3.2018 v dopoledních hodinách jsme se účastnili posledního halového turnaje a to na Neratovickým gymplu. Minulou účast jsme zvládli na výbornou a skončili na 1. místě. Obhájovat titul jsme chtěli i nyní a nejlépe k tomu přidat i druhou nejcennější medaily - stříbro. Turnaje se zúčastnilo celkově 16 našich hráčů. 

Systém byl oproti předchozímu turnaji změněn a tentokrát se hrálo na 2 skupiny po 4 týmech. Týmu tedy bylo 8. O finálový souboj mohli pomýšlet pouze první a druhý ze svých skupin. Časově se hrálo - Základní skupina = 13 minut, Semifinále = 10 minut, Finále = 12 minut

Skupina A = FK NB Žlutí (1.), FK Kralupy 1901 (2.), Sokol Tišice (3.), FC Lobkovice (4.)

Skupina B = FK NB Modří (1.), Liaz Vehlovice (2.), Labský Kostelec (3.), EMĚ Mělník (4.)

Sestava: 

Modří: Horváth - Blechta, Novotný (C), Hrubý, Lelek, Lang, J. Gracl, Pavel

Žlutí: Radil - Vlček, Krůtová (C), Durdoň, Fuka, T. Gracl, P. Jirmus, Lipš

Statistiky:

Modří: 5 zápasů - 4 výhry 1 prohra - 12 bodů, skóre 11:5 - Střelci: Lelek 4x, Blechta 2x, Novotný 2x, Horváth 2x, Pavel

Žlutí: 5 zápasů - 5 výher - 15 bodů, skóre 19:1 - Střelci: Durdoň 7x, Vlček 4x, Lipš 3x, Fuka 2x, Jirmus 2x, T. Gracl

Nejlepším střelcem - Erik Durdoň 

 

Základní skupina A

FK Neratovice-Byškovice Žlutí vs FK Kralupy 1901 - 2:0

Branky: Fuka, Jirmus

V prvním zápase turnaje byla pro žluté hned ostrá zahřívačka, jelikož se setkali s nejtěžším soupeřem skupiny a mého názoru i celého turnaje (Pokud nepočítáme naše modré mužstvo). V zápase bylo znát, že to pro každého je zahřívačka a nikomu se extra nevedlo, plno věcí se kazilo, ale šťastnější jsme byli my. Povedlo se nám dát 2 góly a hlavně ten druhý byl hodně se štěstím.

 

FK Neratovice-Byškovice Žlutí vs FC Lobkovice - 6:1

Branky: 3x Durdoň, Vlček, Fuka, Lipš

Ve druhém utkání už to byla parádní jízda našeho žlutého mužstva. Derby jsme ovládli a bez jedné chyby vzadu to byl náš zápas. Přece jen tam mohlo být více kombinace, ale ber me v potaz, že s námi dva hráči netrénují a souhra se postupně lepšila.

 

FK Neratovice-Byškovice Žlutí vs Sokol Tišice - 7:0

Branky: 3x Durdoň, 2x Lipš, Jirmus, Vlček

Stejné utkání jako s Lobkovicemi. Tišice jsme také slušně rozebrali a hráli si s nimi jako s kužely, dařila se kombinace, dařili se akce jeden na jednoho a hlavně koncovka. Skupina teda bez prohry a nějaké těžké dřiny.

 

Základní skupina B

FK Neratovice-Byškovice Modří vs Labský Kostelec - 1:4

Branky: Novotný, Blechta, Lelek, Pavel

I modří měli v prvním utkání velký rozjezd. Sice se jim kombinačně dařilo lépe než Žlutým v prvním zápase, ale často jsme ztráceli míče a hrozilo nebezpečí brejkových akcí. Tímto způsobem jsme inkasovali i jediný gól v zápase. My jsme ale potvrdili lepší celkový výkon čtyřma góly a zaslouženě získali tři body.

 

FK Neratovice-Byškovice Modří vs Liaz Vehlovice - 4:1

Branky: Blechta, Horváth, Novotný, Lelek

Ve druhém utkání nás potkal nevyzpytatelný soupeř, který celou hru nechává na jednom hráči, kterého jsme si dokázali pohlídat. Sice nám dal jedinou branku, ale ta byla z penalty (správně odpískané). Jinak jsme znovu ukazovali dobrou souhru mužstva, který dokáže kombinovat různými způsoby. Hlavně závěr utkání jsme nadmíru zvládli a soupeře zasypali třema rozhodujícími góly.

 

FK Neratovice-Byškovice Modří vs EMĚ Mělník - 2:0

Branky: 2x Lelek

V posledním utkání šlo už pouze o formalitu a chtěli jsme potvrdit, že první ve skupině jsme oprávněně. Zde už mi chybělo více rychlosti, jak ve vedení míče, tak v řešení situací. EMĚ Mělník byl ale bezzubý v zakončení, což pro jejich smůlu rozhodlo a my dvě branky z minimálného počtu šancí proměnili.  

 

Semifinále

 

FK Neratovice-Byškovice Žlutí vs Liaz Vehlovice - 2:0

Branky: Durdoň, Vlček

Souboj o finále pro žluté byl z hlediska výkonu vskutku dobrý. Kluci se moc nenadřeli, jen pouze nedávali šance a trefovali brankáře. Nakonec se nám brankáře prostřelit podařilo dvakrát a tým žlutých se mohl těšit na finalé. 

FK Neratovice-Byškovice Modří vs FK Kralupy 1901 - 1:1 (2:0 pen.)

Branka: Horváth

Modří se na finále na rozdíl od žlutých pořádně zapotili a nadřeli. Kralupy byly rovnoceným soupeřem svým důrazem. My jsme soupeře dokázali vždycky vykombinovat, ale opět rychlost rozhodla, že jsme se nedostali ke koncovce. K tomu přidej me časté ztráty ve středu hřiště a soupeř jednou trestal. Srovnat se nám podařilo nedlouho po obdržené brance, přímým kopem. Hodně nahraně byl i faul Kralup v jejich vápně, kdy obránce trefil našeho hráče do nohy, přesto se nepískalo. Šlo se tedy do penalt. První penaltu náš kapitán Novotný proměnil se štěstím. Následně soupeř svojí penaltu neproměnil. Na řadu šel Hrubý, který pouze trefil střed brány. Druhý střelec Kralup také penaltu neproměnil, když trefil tyč. Jízdenku do finále měl ve svý pravý kopačce Lelek, který bodlem nedal brankáři šanci a vypukla obrovská radost z postupu do finále.

 

Finále

FK Neratovice-Byškovice Modří vs FK Neratovice-Byškovice Žlutí - 0:2

Branky: Vlček, T. Gracl

Finále nám naskytlo možnost dát si dvanáctiminutový tréninkový zápas mezi našimi borci. I když vyhrálo mužstvo Žlutých, tak musím říci, že se mi po celý turnaj více zamlouvala hra modrých, kteří dobře kombinovali a celkově v souhře bylo lepší než Žluté mužstvo. Tím nechci nikterak snižovat Žlutý, kteří zase nebyli tak sehraný, jelikož chytal brankář od mladší kategorie, dvě 07 z ml. žáků a stále na zkoušce Jirmus, tudíž nesehranost byla na místě. Výhru nakonec rozhodli efektivitou v proměňování šancí. Na závěr turnaje pěkná podívaná.

 

Hodnocení: 

Dnešní sobotu jsme ukončili zimní sezonu, tedy halovou sezonu. Halová sezona byla celkem úctihodná 2x Zlatá, 2x Stříbrná, 2x Bronzová a 4x na 4. místě. Hlavně nás ale těší výkony, kterými jsme se po všechny ty turnaje prezentovali. Vždycky jsme se snažili hrát pohledný, kombinační a náročný fotbal. Přesně takovým stylem se dnes každý, kdo do zápasů nastoupil, snažil prezentovat. Zásluhou bylo pro všechny finále, které si oni vybojovali a tou největší odměnou pohár, diplom a hlavně památné medaile. Zkrátka pokud chcete být úspěšný musíte chtít hrát týmově od brankáře až po posledního hráče v týmu, k tomu přidat špetku kombinace a náročného běhavého fotbalu. Hlavně musím podotknout že jsme za celou zimní část, kromě některých důležitých zápasů v Milovicích a zápasech s Mladou Boleslaví, vyloženě nepropadali ve výkonech. Dokázali jsme hrát vyrovnaný fotbal s Libiší, která nás v předchozích sezonách strašila, to samé i s FC Mělník a s mnoho dalšími. Na turnajích na Gymplu jsme pro změnu porovnali jak jsme na tom s místními kluby a z velké části jsme je přehrávali, což je také veliké pozitivům. Celkově šli hráčům výkony nahoru, chce to pouze zapracovat na sebejistotě, aby jsme se v důležitých zápasech zase nerozklepali. Nyní se už budeme připravovat jak na jarní sezonů, tak na sezonu nadcházející. Pořád máme plno věcí co zlepšovat a jedině poctivostí na tréninkách ze strany hráčů mohou příští rok u nás pokračovat.