U11 prvenství v Neratovicích

27.01.2018 13:49

Na druhý turnaj v novém roce jsme nemuseli nikam zajíždět. Turnaj se konal za podařatelství Lobkovic na Neratovickým Gymplu. Pro nás se hrálo neobvykle už dopoledne než oproti turnajům v Milovicích, kde převážně hrajeme po obědě. Na tomto turnaji jsme se zúčastnili již po třetí za sebou a chtěli jsme vylepšit předchozí umístění. Týmy, který se zde sešly jsou následující: Labský Kostelec, FK Kralupy 1901, TJ Liaz Vehlovice, FC Lobkovice, TJ Sokol Tišice, FK NB.

Hrálo se každý s každým v hracím čase 14 minut.

Sestava: Horváth - Šíma, Blechta, Hrubý, Novotný, Fuka, T. Gracl, Lelek, Lang, Lipš

Nejlepším brankářem - Jan Horváth

Statistiky - 1. místo - 5 zápasů - 3 výhry, 2 remízy - skóre 14:4 - 11 bodů

Střelci: Hrubý 4x, Lelek 3x, Novotný 2x, Lang 2x, Lipš, T. Gracl, Blechta

Celkový pořadí: 1. FK NB, 2. Kostelec, 3. Kralupy, 4. Vehlovice, 5. Tišice, 6. Lobkovice

Jednotlivé výsledky:

 

FK Neratovice-Byškovice vs FC Lobkovice - 5:1

Branky: Hrubý 3x, Lelek, Novotný

Na úvod turnaje se odehrálo derby, které jsme velice dobře zvládli jak fotbalovostí, tak i výsledkově. Z naší strany byla vidět pěkná kombinační hra z kterých jsme dali veškeré branky. Bylo i mnoho dalších šancí, kterých jsme nedokázali využít, proto v poměru s šancemi je vstřelení pět branek málo, ale důležité bylo, jak se mužstvo navnadí herním projevem a na první zápas, to bylo ve vysokém tempu s vysokým napadení po ztrátě míče. Škoda podcenění nejmenšího hráče turnaje, který toho využil a poslal podel našeho brankáře míč do branky. Derby jsme tedy ovládli.

 

FK Neratovice-Byškovice vs Labský Kostelec - 6:1

Branky: Novotný, Lang, T. Gracl, Hrubý, Lelek, Blechta

V druhém utkání byl výkon ještě o něco lepší. Na soupeře jsme okamžitě vlétly a znovu hráli pohledný kombinační styl. Akce jsme krásně dotahovali až do brankové podoby, po většinu krásnou finální přihrávkou do vápna, kde druhý útočník střílel do prázdné branky. Inkasovaný gól jsme obdrželi jak jinak než po naší chybě. Jednoznačné vítězství nad rivalem.

 

FK Neratovice-Byškovice vs FK Kralupy 1901 - 1:1

Branka: Lelek

Zde už šlo do tuhého, jelikož se potkali dva relativně vyrovnané týmy. Hned na začátku jsme provedli dvě velké chyby, prvně jsme nedostoupili útočníka, který si poradil i s naším brankářem a zavěsil do prázdné brány. Druhá chyba se stala našemu brankáři, který chytil míč za brankovým územím v zápalu souboje. Jelikož pravidla byla daná dle pořadatele, kopala se rovnou penalta. Tu náš nejlepší brankář turnaje chytil a odčinil tak svou nechtěnou chybu. Oba týmy přehrávali toho druhého v jiném herním stylu. Kralupy se prezentovali důraznou hrou, která platila na naše malý útočníky. My jsme si dokázali více nahrát a vymyslet nějaké akce kombinačně. Po nástupu silovější ofenzivy jsme soupeře vysokým tlakem drželi prevážně na jeho polovině a nejprve jsme srovnali po ose= brankář-obránce-útočník a následně se snažili otočit skóre v náš prospěch. To se nám nakonec nepovedlo, ale ani daleko k tomu nebylo.

 

FK Neratovice-Byškovice vs TJ Liaz Vehlovice - 1:0

Branka: Lang

V dalším utkání ve kterém šlo o celkové umístění. Po těžkém zápase s Kralupami jsme moc času na odpočinek neměli a proto jsem nechal ty z předchozího zápasu více odpočinout a poslal čerstvou čtveřici. Veškeré akce šli přes Vehlovického kapitána, kterého jsme nakonec uhlídali, což byl jeden z mnoha úkolu v tomto zápase. Chtěli jsme opět pokračovat v herním projevu z předchozích zápasů a dařilo se nám to. Vehlovice nás ohrozili zřídka, ale z toho jedna byla pro naše mužstvo pomalu smrtící, jelikož soupeř již překonal našeho brankáře a pomalu šourající míč do brány odklidil pryč Blechta za pět minut dvanáct. Jinak se Vehlovice spíše snažili překopávat míče za naší obranu, která s tím má zkušenosti z Milovic, kde takovým stylem hraje nadpolovička mužstev. Přes veškeré kombinace se nám nedařilo a nedařilo dát branku, která by nás uklidnila. Buď jsme branku minuli nebo střely zblokovaly obránci. Kolem deváté minuty jsme tu smůlu prostřelili za pomocí tyče a i když jsme měli plno brejků, které jsme mohli zužitkovat v pojistku, nepodařilo se nám to a strachovali jsme se do poslední minut. Po čtrnácti minutách jsme se ale mohli radovat.

 

FK Neratovice-Byškovice vs TJ Sokol Tišice - 1:1

Branka: Lipš

Poslední zápas turnaje jsme sehráli s druhým nejhorším týmem turnaje. Průběh zápasu tomu ale vůbec neodpovídal. Sice jsme měli mírnou převahu, ale vůbec se nám nedařilo vymyslet nějakou gólovou šanci. Že by ale Tišice byli nebezpeční dopředu se také říct nedalo. Hodně těžili z našeho pomalého provedení než jsme se rozmysleli už nás soupeř napadal. V polovině utkání jsme se radovali z branky, střelu obránce, brankářka jen vyrazila a náš dobíhající útočník dorážkou skóroval. Za tři minuty jsme se mohli radovat znovu a to po pěkné akci Gracl-Lelek-Novotný, kdy poslední jmenovaný měl před sebou pouze prázdnou branku, ale míč skončil na tyči. Dvě minuty před koncem Tišice srovnali po schrumáži před brankou, kdy se náš obránce snažil odkopnout míč ale trefil pouze soupeře. V závěru už se jen zápas dohrával a i když jsme zbytečně ztratili 2 body, tak jsme měli jistotu prvního místa i v případě remízy.

 

 

Hodnocení:

"Dnes bych nehodnotil jednotlivce, ale spíše celý tým. Ten velice dobře fungoval a i když se někdy nedařilo optimálně, pořád při sobě drželo a věřilo, že ty zápasy dokáží vyhrát. S herním projevem jsem ještě více spokojen, ve všech utkání jsme se snažili vymýšlet akce, které nejsou pouze cestou nakopnutého míče. Ano, sice nám Lobkovice a Kostelec dali dost prostoru na to něco vymyslet, ale ani s těmi těžšími Kralupami a Vehlovicemi jsme se za každou cenu nesnažili hrát na náhodu nakopnutým míčem dopředu a mnohdy jsme je v tomhle ohledu přehráli. S Tišicemi to bylo víceméně prapodivné něco se nám dařilo něco zase ne a nakonec z toho byla remíza. Na potřetí se nám už tedy povedlo Gympl dobít a po stříbru z minulého turnaje máme i zlatou. Znovu je znát herní progres, který budeme muset už posouvat na příští rok, který bude pro některý fyzicky hodně náročný, tudíž zamakáme na rychlosti, výdrži a hlavně stále zdokonalovat naše nedostatky, které všichni v týmu máme a musíme je co nejlépe eliminovat. Nyní máme zase čtrnáct dní na to se připravit na turnaj v Milovicích, kde budeme chtít zase konkurovat minimálně do třetího místa."