U11 čtvrtá v Milovicích

10.02.2018 20:42

V sobotu 10.2.2018 odpoledne jsme se tradičně zúčastnili turnaje v Milovicích. Předchozích 14 dní bylo dost pikantních, jelikož se nám v týmu rozrostla marodka, takže jsme vynechali 2 tréninky z pěti. Po týdenní nemoci se vrátil Novotný, Hrubý a Fuka, dále jsme vzali do party mladšího Blechtu a parťačku Krůtovou, která tentýž dopoledne, ještě odehrála zápas na půlku hřiště s roč. 06. Dále nám onemocněl jeden z dvojčat Graclů a měli jsme tedy s trenérem co dělat, aby jsme to nějak slepili do sebe.

Z původních pěti zúčastněných se dopřihlásila Fotbalová akademie Praha, to znamenalo totožný systém, jako v předchozích turnajích - 6 týmů, 16 minut hracího času

Přihlášený týmy: FK Neratovice-Byškovice (4.), TJ Sokol Všejany (6.), FK Mladá Boleslav (1.), FK Bohemia Poděbrady (5.), FA Praha (3.), FC Mělník (2.)

Statistiky - 5 zápasů - 2 výhry , 3 prohry - 6 bodů - skóre 8:12 - 4. místo

Sestava: Horváth - Václav Blechta, Vojtěch Blechta, Krůtová, Lelek, Hrubý, Novotný, Fuka, J. Gracl

Nejlepší Brankář - Jan Horváth

Střelci - 3x Lelek , 2x Fuka, 2x Novotný, Blechta

Jednotlivý zápasy

 

FK Neratovice-Byškovice vs FK Bohemia Poděbrady - 4:1

Branky: 2x Fuka, Lelek, Novotný

První utkání nám slušně vyšlo. Vysoce jsme napadali, kombinovali a z toho pramenili i brejky soupeře, který dokázal jeden využít. Jinak jsme byli daleko fotbalovější a skvělými kolmicemi za obranu jsme soupeře zasypali 4 goly. Start turnaje dobrý, ale známe svoje výkyvy.

 

FK Neratovice-Byškovice vs TJ Sokol Všejany - 2:1

Branky: Lelek, Blechta

Ve druhém utkání jsme se dost dlouho natrápili v útočné fázi, kdy jsme nemohli prostřelit jak brankáře, tak obranu clonící před brankářem. Fotbalově jsme na tom byli opět lépe, kombinovali jsme, ale jen tomu chyběla ta finálka v podobě branky. Jak jsme více a více útočili, brankář využil vysunuté obrany, která se nestíhala vrátit a útočník samostatný únik zakončil brankou. Čas utíkal a odhodlaně jsme se hnali za vítězstvím. Srovnat se nám podařilo po minele brankáře soupeře, který nechytil házený aut a míč si tečoval do branky. Rozhodující branku jsme dali v závěru po akci celého týmu, kterou zakončil Lelek.

 

FK Neratovice-Byškovice vs FK Mladá Boleslav - 0:4

Třetí utkání s bezkonkurečně nejlepším týmem turnaje. Výkon zase nebyl až tak špatný, nechtěli jsme pouze míče odevzdávat soupeři, aby si s námi hráli jak s tréninkovými kužely, ale naopak od brankáře jsme šli rozehrávkou po zemi a nikterak ukvapeně nebláznili do útoku. Boleslav i tak byla dominantní a jejich rychlý útoky byly takřka smrtící. Některé šance dokázala obrana odbránit a nebo se zaskvěl Horváth. Nějaké šance jsme vytvořili, ale vyloženě nebezpečná byla pouze jedna, kdy jsme nedokázali vyřešit situaci 1v1. V posledních minutách se ukázal mladší Blechta, který se přes nízký věk nezalekl starších hráčů a odhodlaně dokázal s míčem vymýšlet parády, rozdával nahrávky a hlavně byl důrazný v soubojích.

 

FK Neratovice-Byškovice vs FA Praha - 1:4

Branka: Lelek

Oproti předchozímu zápasu šel výkon dolů. Naše klasická situace při důležitých zápasech. Kromě jednoho golů se nám nepodařilo nic dalšího vymyslet, jen chyby po kterých nás soupeř potrestal. Nepovedený zápas.

 

FK Neratovice-Byškovice vs FC Mělník - 1:2

Branka: Novotný

V posledním utkání jsme podali opačný výkon oproti s FA Prahou. Brzy jsem sice inkasovali po špatné rozehrávce, ale po zbytek zápasu jsme na tom byli rozhodně lépe a dát z desítky průniků polovinu, tak by se nikdo nemohl divit. Kombinovali jsme, byli důrazní v soubojích a vysoce napadali což dělalo Mělníku problémy. Škoda inkasovaného golů v úplném závěru zápasu, kdy jsme moc uspěchali rozehrávku od branky. Výkonem by jsme si zasloužili výhru, ale proměňováním šancí nikoliv a na to se fotbal hraje.

 

Hodnocení:

Výkony jsem mohl čekat všelijaký vynechali jsme dva tréninky, z toho se Novotný, Hrubý, Fuka vrátili po nemocích, Krůtová měla v nohách zápas, J. Gracl se nám nezdál během turnaje pořádně fit a mladší Blechťák zase handicap vůči o 3 roky starším. K tomu přidejme odpadlého T. Gracla, který z pátka na sobotu měl teploty a zdravotně fit byli pouze starší Blechta, Lelek a Horváth. V zápasech s Poděbrady, Všejany a Mělníkem kluci podali dobrý výkony, hlavně ten s Mělníkem byl sympatický a kdyby zachovali chladnou hlavu v koncovce, zaslouženě by vyhráli. Se Všejany jsme se natrápili, ale bylo to pouze o tom prolomit obranný vál, který skákal do střel jak o život. Odhodlaný výkon podali i s týmem z Mladé Boleslavi, zde se mi líbilo, že se nebáli hrát fotbalově, bez myšlenkově jsme to nenakopávali a chtěli něco vymyslet, sice z toho plynulo hodně ztrát, ale jinak než v zápase pod tlakem to do sebe tu fotbalovou myšlenku do hlav nedostaneme. Vyloženě nepovedený výkon jsme podali s FA Praha, zde se nám nic nepovedlo vymyslet. Dnes viditelně nikdo nepropadl, nedalo se čekat od marodů (Novotný, Hrubý, Fuka) výkony jako z předchozích turnajů. Snažili se to pořádně odběhat nahoru a dolů, což je stálo plno sil, ale nevzdali to. Jolča Krůtová i přes zápas v dopoledne, si na turnaji v obraně svoje poctivě odmakala, v soubojích byla důrazná, s ledovým klidem rozehrávala konstruktivně z obrany a když byla možnost zautočila, takže pochvala a veliké díky, že i když nemusela, tak nám pomohla. Vašek Blechta odehrál spoustu minut společně s Jolčou a oba toho hodně odbránili, Vaška chválím, že jsem konečně za celý turnaj neviděl jak by se bez myšlenkově míče zbavil a práskl ho někam neznámo kam, jeho první myšlenka byla rozehrávka na nějakého spoluhráče nebo míč vyvezl, což byla jeho největší slabina, doufám tedy že jsme tuhle slabinu odbourali. Vojta Blechta i přes ten nízky čas co odehrál, tak se ukázal v dobrém světle, proti Boleslavi si dovolil i kličkovat za což chválím, že se nelekl a ve zbylých zápasech také pořádně dřel a snažil se co nejvíce vypomoct klukům. Štěpán Lelek, podal zase super výkon, stíhal naprosto všechno.. nebezpečně útočit a vypomáhat obrancům, od příchodu k nám jsem s ním velice spokojen. Jakub Gracl v obraně také poctivě pracoval, chodil do soubojů, snažil se vymyslet věci s míčem, ale bylo na něm trošku vidět, že není fit, rychle se zatavil, přesto jde stále výkonem nahoru. Když to shrnu, tak všichni podali týmový výkon, nikdo se evidentně na tým nevykašlal, někdo mohl více, někdo méně, ale fungovalo to. Sice se neskončilo na bedně, ale na to s jakou situací jsme na turnaj jeli nemusím být tak zklamaný. Ve třech zápasech fotbalovější s Mělníkem se špatným koncem, s Mladou Boleslaví odhodlaně se jich drželi a FA Prahou vybrali špatnou dobu na výkyv. Samozřejmě nám zase zápasy ukázali co zlepšovat a stále dokola budeme zlepšovat útočné fáze 2v1, 1v1, 3v1. Usilovně makat nepřestaneme, jelikož pomaličku jdeme výkonama nahoru.