U11 bronzová v Milovicích

19.02.2018 13:28

V neděli 18.2.2018 jsme se zúčastnili posledního turnaje v Milovicích. Jelikož tento týden má okres Mělník prázdniny, jeli jsme na turnaj s velkou obměnou týmu. Z pravidelných účastníku zbyli pouze Horváth, Hrubý, Krůtová a zdravý Lipš. Nově s námi jeli Durdoň, Vlček, Tomáš Jirmus a jeho brácha Petr Jirmus, kterého tu máme na zkoušku. Na turnaj dorazilo z původních pěti týmu pouze čtyři (TJ Pátek odhlášen z důvodu chřipky), proto se hrálo jiným systémem oproti přechozím. Každý s každým odehrál skupinu a z té se přecházelo do nádstavbové části (semifinále). Hrací čas se prodloužil na 1x20 minut.

Přihlášený týmy: 

FK Neratovice-Byškovice (3.), FK Mladá Boleslav (1.), AFK Sadská (4.), Polaban Nymburk (2.)

Sestava: Horváth - Vlček, Durdoň, T.Jirmus, P.Jirmus, Krůtová, Hrubý, Lipš

Nejlepší obránce - Jolana Krůtová

Statistiky: 

Základní část: 2 výhry 1 prohra - 6 bodů - skóre 8:6

Nádstavbová část: 1 výhra 1 prohra - skóre 8:4

Střelci: Durdoň 7x, Hrubý 4x, T. Jirmus 3x, Vlček 2x

Jednotlivé zápasy:

Skupina:

FK Neratovice-Byškovice vs AFK Sadská - 5:0

Branky: 3x Durdoň, Hrubý, Vlček

V prvním utkáním jsme chytli začátek, kdy se nám podařilo vsítit čtyry rychlý góly. Po zbytek zápasu jsme hru kontrolovali, nikam se nehnali a kombinovali. V závěru se nám ještě podařilo ještě skóre navýšit na 5:0. Začátek dobrý, další průběh už jen dohrávací tempo. Těžší zápasy teprve měli přijít.

 

FK Neratovice-Byškovice vs FK Mladá Boleslav - 0:5

Hned ve druhém utkání ve skupině jsme narazili opět na suverenní Mladou Boleslav. Zápas rozhodla nevyrovnanost lavičky, kdy Mladá Boleslav potvrdila vyrovnanost všech jejich hráčů. Mezitím u nás tempo dokázala držet jen naše první čtyřka. Postupem času se k tomu ještě přidávala odevzdanost a inkasované branky tomu bylo trestem.

 

FK Neratovice-Byškovice vs Polaban Nymburk - 3:1

Branky: Durdoň, Jirmus, Hrubý

V posledním zápase ve skupině se hrálo už pouze o to, kdo bude na lepší pozici. V zápase jsme lehce měli navrh, ale i Nymburk byl nebezpečný. Rozdílem bylo proměňování šancí. Pravdou je, že šancí jsme měli opravdu mnoho a rozhodnout jsme mohli dávno v průběhu zápasu než v poslední sedmiminutovce. Tým se alespoň po prohře s Boleslavi částečně oklepal. Nyní nás čekala odveta znovu s Nymburkem, tentokrát o finále.

Semifinále:

FK Neratovice-Byškovice vs Polaban Nymburk - 2:4

Branky: 2x Durdoň

Odveta už tak jednoznačná nebyla a hodně rychle jsme dvakrát inkasovali. Na tyto branky se nám ještě podařilo odpovědět a srovnat stav na 2:2. Mohli jsme jít i do vedení, ale neproměnili jsme šance. Za to Nymburk tentokrát trestal po dvou našich chybách a cesta do finále byla uzavřena. Nejspíše přišlo podcenění oproti předchozímu utkání a toho Nymburk využil.

Utkání o 3.- 4. místo:

FK Neratovice-Byškovice vs AFK Sadská - 6:0

Branky: Hrubý 2x, Jirmus 2x, Durdoň, Vlček

Utkání o bronz bylo zkrátka o jednom týmu. Soupeř se sice za naší půlku párkrát dostal, ale nijak nebezpečná akce z toho nebyla. Přehrávali jsme je kombinačně i souboji 1 na 1. Ze šancí co jsme si vytvořili jsme vsítili 6 branek, ale mohlo jich být zase o něco více. Jednoznačná výhra.

 

Hodnocení: 

S obměněním týmem jsme zajížděli na poslední zastávku do Milovic. Naše výkony byly jak na horské dráze, jeden zápas to šlapalo, pak se nám hra rozpadla a takhle dále na střídačku. V některých utkání bylo vidět, že některým hráčům chybí rychlost a nebo dokonce vytrvalost. Převážně nám chyběla ta rychlost, což bylo znát s Mladou Boleslaví a v semifinále s Nymburkem. Na finále jsme rozhodně mohli mít, nebýt podcenění soupeře, kterého jsme ve skupině porazili. Musím pochválit obranu, i když se inkasovalo plno branek, tak to převážně bylo po přečíslení, kdy se nestíhali vrátit útočníci nebo se ani vracet nechtěli. Po právu byla vyhlášená nejlepší obrankyní Jolča Krůtová, která i přes chybičky v semifinále, podávala ve zbytek zápasů nadprůměrný výkony. V Útoku jsme v některých zápasech ukázali show zahazování šancí, ale i pěkných akcích po kterých padly pěkné branky. Byly i chvíle, kdy se útok nestačil vracet a nechal obranu na holičkách z čehož bylo dost branek. Hodně velké mínus je naše chování, kdy si neustále na něco musíme stěžovat nebo dokonce oplácíme. Je neakceptovatelné, aby někdo někomu oplácel a zcela se ztotožnuji s rozhodčím, co takového hráče vyhodí do konce utkání. Hráči jsou tam od toho aby hráli fotbal a ne aby si něco vyřizovali. Takže si všichni společně znovu ujasníme, jak to bude v týmu fungovat, protože na tohle my trenéři v zápasech nejsme zvědaví. U nás je prvotní tým a pokud někdo chce tímhle chováním ubližovat týmu, jen proto že se nechá vyloučit, tak to budeme muset řešit. Další a zároveň poslední turnaj v hale nás čeká za 14 dní na Gymplu, kde budeme obhajovat první místo.